Blog

 • 2017-03-21
  Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto w religii chrześcijańskiej. Ma ono bardzo radosny charakter, chociażby ze względu na fakt, że obchodzimy je wczesną wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia, a dzień staje się coraz dłuższy. Ferratum Bank przygląda się wiekowym tradycjom, bez których Polacy nie wyobrażają sobie świąt Wielkiej Nocy, oraz nowym zwyczajom, znanym w niektórych regionach Polski oraz zagranicą.
 • 2017-03-09
  Pożyczki online obecne są na polskim rynku od kilkunastu lat i zdobywają coraz większą popularność. Zawsze możemy wybrać wizytę w placówce i bezpośredni kontakt z konsultantem, coraz częściej jednak doceniamy zalety, jakie oferują pożyczki zaciągane przez internet. Ferratum Bank –  specjalista od szybkich pożyczek, który wprowadził do Europy mobilne mikropożyczki – odpowiada, dlaczego warto korzystać z tej formy zaciągania zobowiązań. 
 • 2017-02-27
  Święto wszystkich kobiet już 8 marca, zatem najwyższa pora pomyśleć o prezentach! Wykorzystajmy ten dzień, by sprawić miłą przyjemność bliskim nam paniom. Pamiętajmy, że liczy się przede wszystkim gest, warto jednak zaplanować coś wyjątkowego.
 • 2017-02-24
  Wraz z końcem kwietnia kończy się okres rozliczeń podatkowych. Przy tej okazji mamy okazję zrobić coś dobrego dla innych i wesprzeć wybraną organizację pożytku publicznego. Możemy pomóc, przekazując 1% naszego podatku wybranej OPP.
 • 2017-02-14
  Dla niektórych województw ferie zimowe już się rozpoczęły, dla innych stanie się to niebawem. W wielu polskich domach pojawi się, jak co roku, ten sam kłopot – w jaki sposób sfinansować wyjazd dziecka? W wielu przypadkach rozwiązaniem może być zaciągnięcie pożyczki.
 • 2017-02-08
  Niebawem coroczne święto wszystkich zakochanych – Walentynki, przypadające 14 lutego, na dobre zagościło w polskim kalendarzu jako dzień, w którym wręczamy i otrzymujemy prezenty od osób bliskich naszemu sercu. Czerwone upominki są już ozdobą wielu sklepów, przypominając o zakupie drobiazgu dla ukochanej lub ukochanego. Co zatem wybrać, aby sprawić przyjemność najbliższej osobie?
 • 2017-02-01
  Po złożeniu wniosku o pożyczkę lub kredyt wierzyciel przyjrzy się naszej zdolności kredytowej. Od tego zależy, czy nasza prośba zostanie rozpatrzona pozytywnie. Monitorowanie oraz aktywne budowanie historii kredytowej pozwoli nam uzyskać szereg dodatkowych korzyści, dlatego warto już wcześniej zadbać o swoją wiarygodność.
 • 2017-01-26
  Tak naprawdę to nie wysokość pożyczki, ani jej oprocentowanie mają największe znaczenie przy poszukiwaniu najkorzystniejszej oferty. Tym, na co pożyczkobiorca powinien zwrócić szczególną uwagę, jest wskaźnik kryjący się pod tajemniczym skrótem RRSO. Dlaczego jest on tak ważny przy zaciąganiu pożyczki?
 • 2017-01-19
  Z nowym rokiem nowym krokiem – wielu z nas z nadejściem  2017 roku stworzyło sobie listę postanowień. Wśród celów do zrealizowania znajdują się zapewne i te dotyczące wydatków jak i zarządzania domowym budżetem. Co zrobić, by postanowienia mogły się stać rzeczywistością, a nie tylko założeniem?
 • 2017-01-13
  Chwilówka oznacza nie tylko krótkie formalności, ale przede wszystkim pożyczkę od ręki i niemal dla każdego, ale na określonych warunkach. Kredyt gotówkowy wiąże się już z bardziej skomplikowaną procedurą weryfikacyjną, która nie dla każdego skończy się pomyślnie. Istnieją jednak sytuacje, kiedy szybka pożyczka sprawdzi się lepiej niż kredyt gotówkowy. Dlaczego?