Blog

 • 2017-08-13
  Ciepłe, letnie dni trwają w najlepsze, więc to idealny czas aby zastanowić się nad tym co jeszcze chcielibyśmy zrealizować podczas wakacji. Niestety, lato zawsze jest zbyt krótkie, dlatego warto znaleźć sposób na to, aby je nieco wydłużyć.
 • 2017-08-13
  Niewidzialne  wydatki” to bardzo popularny termin w dzisiejszych czasach, choć niewiele osób dokładnie wie co oznacza i jak zidentyfikować tego typu koszty. Wydatki tego typu to są te, z których zdajemy sobie sprawę jednak zbyt późno. Zazwyczaj pod koniec miesiąca, kiedy stan naszego konta jest nagle bardzo niski i zauważamy, że może nam zabraknąć pieniędzy na podstawowe artykuły.
 • 2017-08-13
  Co roku koniec wakacji, oznacza dla rodziców jednocześnie zwiększone wydatki. Kto nie zdążył wcześniej przygotować wyprawki szkolnej, musi zrobić to jak najszybciej. To oznacza konieczność przeznaczenia nawet kilkuset złotych na jedno dziecko.
 • 2017-08-01
  Od lat prowadzone są badania, które mają na celu zbadanie poziomu stresu i samopoczucia w naszym życiu. Konsekwentnie większość badanych twierdzi, że największym powodem stresu w ich życiu są pieniądze. Można się domyślać, że raczej nie chodzi tutaj o ich nadmierną ilość, a raczej obawę o ich brak. Praca natomiast zajmuje drugą pozycje jako kolejne główne źródło stresu w naszym życiu.
 • 2017-07-17
  Z uwagi na rosnące koszty paliwa oraz opłaty dodatkowe nakładane na pasażerów przez linie lotnicze, znalezienie tanich lotów może być nie lada wyzwaniem.
  Czasami to niemożliwe, aby dotrzeć samochodem w każde miejsce jakie tylko sobie wyobrazimy. Latanie jest niekiedy jedyną opcją, nie wspominając też, że najszybszym sposobem na dotarcie do celu.
  Na szczęście, istnieje wiele kroków, jakie możemy podjąć aby znaleźć najtańsze stawki, a także uniknąć ponoszenia dodatkowych kosztów.
 • 2017-07-10
  Jest kilka rzeczy bardziej stresujących niż samo zadłużenie. Sen z powiek spędza myśl w jaki sposób szybko się ich pozbyć i nie mieć wierzycieli na karku. Niestety nie jest to łatwe, ale na szczęście są eksperci, którzy mogą pokazać kilka praktycznych sposobów na spłacenie długów.
 • 2017-07-06
  Większość ludzi zgadza się z opinią, że szybka pożyczka pozabankowa może stanowić dobre rozwiązanie szczególnie w sytuacjach gdy pilnie potrzebne są dodatkowe środki finansowe. W dzisiejszych czasach większość ludzi posiada pożyczkę lub jakąkolwiek inną formę kredytu zaciągniętego w banku czy innej instytucji finansowej. Warto jednak pamiętać, że pożyczka online jest jednym z najszybszych, najwygodniejszych i najłatwiej dostępnych sposobów na zabezpieczenie swojej płynności finansowej.
 • 2017-06-14

  W idealnym świecie wszyscy posiadamy odłożoną gotówkę na niespodziewane wydatki, dzięki której, jesteśmy przygotowani na to, co kryje się za rogiem. Niestety, rzeczywistość bywa odmienna i nie zawsze tak jest.

 • 2017-06-01
  Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest w ponad stu krajach na całym świecie. W Polsce to święto pojawiło się w 1952 roku, wtedy również odbyła się w Genewie Światowa Konferencja na Rzecz Dobra Dzieci, na której ustanowiono 1 czerwca świętem dzieci. Dzień Dziecka to okazja do złożenia życzeń i obdarowania prezentami maluchów, dzieci w wieku szkolnym oraz nastolatków.
 • 2017-06-01
  Wakacyjny Barometr Grupy Ferratum 2017 to międzynarodowa ankieta, która ma na celu zestawić wydatki ponoszone przez gospodarstwa domowe w krajach Europy oraz Wspólnoty Narodów. Badanie jest przeprowadzane dwa razy w roku – podczas europejskich wakacji i tuż przed świętami Bożego Narodzenia.