Blog

 • 2017-01-19
  Z nowym rokiem nowym krokiem – wielu z nas z nadejściem  2017 roku stworzyło sobie listę postanowień. Wśród celów do zrealizowania znajdują się zapewne i te dotyczące wydatków jak i zarządzania domowym budżetem. Co zrobić, by postanowienia mogły się stać rzeczywistością, a nie tylko założeniem?
 • 2017-01-13
  Chwilówka oznacza nie tylko krótkie formalności, ale przede wszystkim pożyczkę od ręki i niemal dla każdego, ale na określonych warunkach. Kredyt gotówkowy wiąże się już z bardziej skomplikowaną procedurą weryfikacyjną, która nie dla każdego skończy się pomyślnie. Istnieją jednak sytuacje, kiedy szybka pożyczka sprawdzi się lepiej niż kredyt gotówkowy. Dlaczego?
 • 2017-01-04
  Trafienie na listę dłużników nie jest niczym przyjemnym, a na pewno wiąże się z wieloma utrudnieniami, szczególnie przy planowaniu różnych transakcji finansowych. Bycie zarejestrowanym dłużnikiem z pewnością uniemożliwi nam wzięcie kredytu czy pożyczki bankowej. Nie oznacza to jednak, że musimy na tej liście figurować do końca życia. Jak pozbyć się miana dłużnika?
 • 2016-12-30
  Jedzenie, kosmetyki, ubrania, nowe firanki czy kolejne świeczniki – kupujemy bez planu, za dużo, kierowani emocjami czy niepowtarzalnymi wyprzedażami. Z pewnością większość tych przedmiotów nie jest nam niezbędna do życia, a już na pewno powoduje, że pod koniec miesiąca nasz portfel świeci pustkami. Istnieje jednak kilka podstawowych zasad, którymi możemy się kierować, chcąc na stałe obniżyć codzienne wydatki. Oto kilka z nich.
 • 2016-12-20
  Święta to wyjątkowy czas, do którego pragniemy się jak najlepiej przygotować. Na pewno nieodzownym elementem grudnia są zakupy – z jednej strony myślimy o przygotowaniu  wigilijnej kolacji i udajemy się do sklepów po żywność, z drugiej wypatrujemy idealnych prezentów dla naszych bliskich. Jakie świąteczne przyzwyczajenia mają Polacy i ile one kosztują – to  tylko dwa pytania z wielu, na które odpowiada badanie Christmas Barometer 2016 przeprowadzone przez Grupę Ferratum już po raz trzeci z rzędu.
 • 2016-12-20
  Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego też czym prędzej ogłaszamy rozstrzygnięcie Zimowego Konkursu Ferratum Bank! Dostaliśmy naprawdę dużo ciekawych zgłoszeń z pomysłami na wymarzone prezenty choinkowe. Wszystkim, którzy wzięli udział w naszej zabawie, serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy nagród!
 • 2016-12-14
  Christmas Barometer 2016 to już trzecia edycja największego globalnego badania Grupy Ferratum przeprowadzonego w 20 krajach Europy i Wspólnoty Brytyjskiej. W ankiecie wzięło udział ponad 13 tysięcy osób. Na co wydajemy pieniądze w czasie Świąt? Jaki prezent gwiazdkowy wybieramy najchętniej? Mieszkańcy którego kraju wydadzą najwięcej? Czy wolimy kupować przez internet czy w stacjonarnych sklepach? – to kilka z pytań, na które Ferratum Bank odpowiada.
 • 2016-12-09
  Jeśli jesteśmy zdecydowani na wzięcie szybkiej pożyczki oraz rozpatrzyliśmy wszystkie za i przeciw, nadszedł czas na wybór najkorzystniejszej dla nas oferty. Na rynku funkcjonuje bardzo wiele firm pożyczkowych, pamiętajmy jednak, że niskie oprocentowanie to nie wszystko.
 • 2016-12-01
  Z przyjemnością ogłaszamy, że Jesienny Konkurs Ferratum Bank został rozstrzygnięty! Napłynęło do nas wiele zgłoszeń ze wspaniałymi pomysłami na radzenie sobie z jesiennym nastrojem. Wybór najciekawszych z nich był dla nas prawdziwym wyzwaniem. Wszystkim, którzy wzięli udział w naszej zabawie, serdecznie dziękujemy.
 • 2016-11-22
  Już niebawem Święta! Radosny okres, ale również spore wyzwanie dla budżetu każdego z nas. W związku z tym przygotowaliśmy kolejną edycję Świątecznego Barometru Ferratum 2016, przeprowadzonego wśród mieszkańców ponad 20 krajów Europy i nie tylko.