Blog

 • 2017-02-14
  Dla niektórych województw ferie zimowe już się rozpoczęły, dla innych stanie się to niebawem. W wielu polskich domach pojawi się, jak co roku, ten sam kłopot – w jaki sposób sfinansować wyjazd dziecka? W wielu przypadkach rozwiązaniem może być zaciągnięcie pożyczki.
 • 2017-02-08
  Niebawem coroczne święto wszystkich zakochanych – Walentynki, przypadające 14 lutego, na dobre zagościło w polskim kalendarzu jako dzień, w którym wręczamy i otrzymujemy prezenty od osób bliskich naszemu sercu. Czerwone upominki są już ozdobą wielu sklepów, przypominając o zakupie drobiazgu dla ukochanej lub ukochanego. Co zatem wybrać, aby sprawić przyjemność najbliższej osobie?
 • 2017-02-01
  Po złożeniu wniosku o pożyczkę lub kredyt wierzyciel przyjrzy się naszej zdolności kredytowej. Od tego zależy, czy nasza prośba zostanie rozpatrzona pozytywnie. Monitorowanie oraz aktywne budowanie historii kredytowej pozwoli nam uzyskać szereg dodatkowych korzyści, dlatego warto już wcześniej zadbać o swoją wiarygodność.
 • 2017-01-26
  Tak naprawdę to nie wysokość pożyczki, ani jej oprocentowanie mają największe znaczenie przy poszukiwaniu najkorzystniejszej oferty. Tym, na co pożyczkobiorca powinien zwrócić szczególną uwagę, jest wskaźnik kryjący się pod tajemniczym skrótem RRSO. Dlaczego jest on tak ważny przy zaciąganiu pożyczki?
 • 2017-01-19
  Z nowym rokiem nowym krokiem – wielu z nas z nadejściem  2017 roku stworzyło sobie listę postanowień. Wśród celów do zrealizowania znajdują się zapewne i te dotyczące wydatków jak i zarządzania domowym budżetem. Co zrobić, by postanowienia mogły się stać rzeczywistością, a nie tylko założeniem?
 • 2017-01-13
  Chwilówka oznacza nie tylko krótkie formalności, ale przede wszystkim pożyczkę od ręki i niemal dla każdego, ale na określonych warunkach. Kredyt gotówkowy wiąże się już z bardziej skomplikowaną procedurą weryfikacyjną, która nie dla każdego skończy się pomyślnie. Istnieją jednak sytuacje, kiedy szybka pożyczka sprawdzi się lepiej niż kredyt gotówkowy. Dlaczego?
 • 2017-01-04
  Trafienie na listę dłużników nie jest niczym przyjemnym, a na pewno wiąże się z wieloma utrudnieniami, szczególnie przy planowaniu różnych transakcji finansowych. Bycie zarejestrowanym dłużnikiem z pewnością uniemożliwi nam wzięcie kredytu czy pożyczki bankowej. Nie oznacza to jednak, że musimy na tej liście figurować do końca życia. Jak pozbyć się miana dłużnika?
 • 2016-12-30
  Jedzenie, kosmetyki, ubrania, nowe firanki czy kolejne świeczniki – kupujemy bez planu, za dużo, kierowani emocjami czy niepowtarzalnymi wyprzedażami. Z pewnością większość tych przedmiotów nie jest nam niezbędna do życia, a już na pewno powoduje, że pod koniec miesiąca nasz portfel świeci pustkami. Istnieje jednak kilka podstawowych zasad, którymi możemy się kierować, chcąc na stałe obniżyć codzienne wydatki. Oto kilka z nich.
 • 2016-12-20
  Święta to wyjątkowy czas, do którego pragniemy się jak najlepiej przygotować. Na pewno nieodzownym elementem grudnia są zakupy – z jednej strony myślimy o przygotowaniu  wigilijnej kolacji i udajemy się do sklepów po żywność, z drugiej wypatrujemy idealnych prezentów dla naszych bliskich. Jakie świąteczne przyzwyczajenia mają Polacy i ile one kosztują – to  tylko dwa pytania z wielu, na które odpowiada badanie Christmas Barometer 2016 przeprowadzone przez Grupę Ferratum już po raz trzeci z rzędu.
 • 2016-12-20
  Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego też czym prędzej ogłaszamy rozstrzygnięcie Zimowego Konkursu Ferratum Bank! Dostaliśmy naprawdę dużo ciekawych zgłoszeń z pomysłami na wymarzone prezenty choinkowe. Wszystkim, którzy wzięli udział w naszej zabawie, serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy nagród!