• 2017-10-31
  Święta zbliżają się wielkimi krokami! Wybieranie prezentów, sporządzanie list zakupów, przygotowanie świątecznych potraw, a także zaplanowanie odwiedzin całej rodziny. Ten wyjątkowy czas w roku bywa często sporym wyzwaniem dla naszych domowych budżetów.
 • 2017-06-01
  Wakacyjny Barometr Grupy Ferratum 2017 to międzynarodowa ankieta, która ma na celu zestawić wydatki ponoszone przez gospodarstwa domowe w krajach Europy oraz Wspólnoty Narodów. Badanie jest przeprowadzane dwa razy w roku – podczas europejskich wakacji i tuż przed świętami Bożego Narodzenia.
 • 2016-12-20
  Święta to wyjątkowy czas, do którego pragniemy się jak najlepiej przygotować. Na pewno nieodzownym elementem grudnia są zakupy – z jednej strony myślimy o przygotowaniu  wigilijnej kolacji i udajemy się do sklepów po żywność, z drugiej wypatrujemy idealnych prezentów dla naszych bliskich. Jakie świąteczne przyzwyczajenia mają Polacy i ile one kosztują – to  tylko dwa pytania z wielu, na które odpowiada badanie Christmas Barometer 2016 przeprowadzone przez Grupę Ferratum już po raz trzeci z rzędu.
 • 2016-12-14
  Christmas Barometer 2016 to już trzecia edycja największego globalnego badania Grupy Ferratum przeprowadzonego w 20 krajach Europy i Wspólnoty Brytyjskiej. W ankiecie wzięło udział ponad 13 tysięcy osób. Na co wydajemy pieniądze w czasie Świąt? Jaki prezent gwiazdkowy wybieramy najchętniej? Mieszkańcy którego kraju wydadzą najwięcej? Czy wolimy kupować przez internet czy w stacjonarnych sklepach? – to kilka z pytań, na które Ferratum Bank odpowiada.
 • 2016-11-22
  Już niebawem Święta! Radosny okres, ale również spore wyzwanie dla budżetu każdego z nas. W związku z tym przygotowaliśmy kolejną edycję Świątecznego Barometru Ferratum 2016, przeprowadzonego wśród mieszkańców ponad 20 krajów Europy i nie tylko.
   
 • 2016-09-16
  Wrzesień to okres zwiększonych wydatków – wiedzą to szczególnie Ci, którzy mają dzieci w wieku przedszkolnym lub szkolnym. W dziesiejszych czasach aż trudno wyobrazić sobie, by nasze pociechy nie rozwijały swoich talentów podczas dodatkowych zajęć. Dzięki ankiecie „Wrześniowy Barometr Ferratum Bank” nasi eksperci sprawdzili, ile pieniędzy Polacy są skłonni przeznaczyć na ten cel oraz jakie zajęcia cieszą się największą popularnością.
 • 2016-08-30

  Wakacje dobiegają końca, a uczniowie wracają do szkolnych ławek. To dobry czas na pierwsze podsumowania preferencji Polaków do organizowania wakacyjnego czasu wolnego dla dzieci, a także wiążących się z tym wydatków. Tym razem podsumowujemy jak pociechy spędziły wakacje i ile mogło to kosztować.

 • 2016-08-23
  Lato to czas urlopów, długich dni pełnych wrażeń i typowych dla tego okresu aktywności wiążących się z wakacyjnymi wydatkami. Wyniki European Summer Barometer 2016*, badania przygotowanego przez Ferratum Group, której częścią jest Ferratum Bank dowodzą, że w lato wydajemy coraz więcej pieniędzy.
 • 2016-06-30

  Czerwiec, lipiec, sierpień to miesiące sporych wydatków związanych z urlopem. Jak Europejczycy wydają pieniądze w tych miesiącach? Jak na ich tle wypadają Polacy? Na te i wiele innych pytań odpowiada European Summer Barometer 2016 badanie przeprowadzone przez Ferratum Group, której częścią jest Ferratum Bank.

 • 2016-04-28

  Majówka, grillowanie, Dzień Matki, Dzień Dziecka to tylko niektóre z przyjemności, jakie czekają Polaków w maju. Niestety, przyjemności mogą zostać okupione łataniem dziur w domowym budżecie, mocno nadszarpniętym ciągłym świętowaniem. Eksperci Ferratum Bank, będącego w czołówce instytucji bankowych udzielających pożyczek - chwilówek w Polsce, przygotowali raport na temat majowych wydatków Polaków.