Pożyczanie bez tajemnic w nowym roku? Z nami to możliwe

Szał świątecznych zakupów już za nami, a w perspektywie rok pełen kolejnych wydatków, nie tylko bieżących, ale też pozwalających na realizację marzeń i planów. By móc robić to rozsądnie i spokojnie, nasze podejście do pożyczania musi być racjonalne i oparte na wiedzy. Jak to zrobić? Najlepiej zaczynając rok od lektury poradnika „Pożyczanie bez tajemnic”, przygotowanego przez Ferratum Bank.
 
Pożyczanie bez tajemnicNasz poradnik tłumaczy wszystkie zagadnienia, które mogą się pojawić przed wzięciem kredytu lub pożyczki. Pierwszy rozdział przybliży specyfikę poszczególnych instytucji bankowych i pożyczkowych oraz podpowie, w jaki sposób je sprawdzać by mieć pewność, że pożyczkodawca jest uczciwy. Drugi, poświęcony samej pożyczce, pozwoli odpowiedzieć na takie pytania, jak:
  • czym różni się kredyt od pożyczki?
  • na co zwrócić uwagę przy zaciąganiu pożyczki online?
  • czym różni się RRSO od oprocentowania nominalnego?
  • z czego wynika negatywna decyzja kredytowa?
  • jakie dokumenty są konieczne przy ubieganiu się o pożyczkę?
Kolejny rozdział przedstawi najważniejsze zagadnienia związane z podpisywaniem umowy pożyczkowej, następny natomiast dotyczy jej spłaty, ze szczególnym uwzględnieniem konsekwencji opóźnień w regulowaniu kolejnych rat.
 
Ostatni rozdział poradnika podpowie, czym są BIK oraz BIG-i oraz jak dane przez nie gromadzone mogą wpłynąć na zwiększenie lub zmniejszenie szans na otrzymanie pożyczki.
 
Wszystkie informacje umieszczone w poradniku zostały przedstawione prostym, przystępnym dla każdego językiem, który nie powinien pozostawić najmniejszych pytań czy wątpliwości. Co więcej, poradnik „Pożyczanie bez tajemnic” jest całkowicie darmowy.
 
Zachęcamy do lekltury i życzymy trafnych decyzji finansowych.