Majowe wydatki Polaków - na podstawie analizy ekspertów Ferratum Bank

Majówka, grillowanie, Dzień Matki, Dzień Dziecka to tylko niektóre z przyjemności, jakie czekają Polaków w maju. Niestety, przyjemności mogą zostać okupione łataniem dziur w domowym budżecie, mocno nadszarpniętym ciągłym świętowaniem. Eksperci Ferratum Bank, będącego w czołówce instytucji bankowych udzielających pożyczek - chwilówek w Polsce, przygotowali raport na temat majowych wydatków Polaków.
 

Wyjazdy, remonty, prezenty...

Ferratum pożyczki infografikaNajwiększe wydatki poniosą Polacy, którzy wybierają się na majówkę. Ferratum Bank szacuje, że aż 27% przeznaczy dodatkowe pieniądze na długi weekend majowy. Dziwi to tym bardziej, że analiza, który przeprowadzał GUS w 2014 roku, wskazywała na to, że aż 53% badanych Polaków nie stać na to, żeby wyjechać na urlop za granicę a 40% nawet na wyjazd krajowy.
 
Duże wydatki czekają także na Polaków, którzy wezmą udział w komunii. Niezależnie od tego czy w roli gości czy organizatorów, będą musieli ponieść wysokie koszty. Dane Ferratum Banku wskazują na to, że będzie to dotyczyło nawet 13% z nas. Wystawne przyjęcie, kreacje dla dzieci i rodziców czy prezenty komunijne wiążą się z dużymi wydatkami.
 
Piękna pogoda za oknem sprzyja nie tylko grillowaniu, ale także remontom. 24% Polaków planuje odświeżenie domu lub mieszkania właśnie w maju, co będzie wiązało się z koniecznością zdobycia dodatkowych środków na ten cel. Okazji do świętowania w maju jest jeszcze kilka, a wszystkie mocno nadwyrężają domowy budżet Polaków, którzy coraz chętniej sięgają po wsparcie w postaci pożyczek i kredytów. Według danych, które zebrał Ferratum Bank, aż 39% z nas wyda ponad 1000 zł na przyjemności związane ze świętowaniem majówki.

Rosnące zaufanie do firm pożyczkowych

Łukasz Kuleta, Marketing Country Coordinator w Ferratum Bank tak komentuje rosnące zainteresowanie firmami pożyczkowymi: - Klienci, którzy do nas przychodzą to już nie tylko Ci, którzy nie mają szans na pożyczkę bankową. Coraz częściej cenią sobie oni wygodę i szybkość działania, bo przez naszą stronę internetową udzielamy pożyczek w ciągu kilkunastu minut od złożenia wniosku. Ważne jest dla nich także bezpieczeństwo i profesjonalizm.
 
Zmieniły się czasy, kiedy osoba przychodząca po krótkoterminową pożyczkę była klientem wysokiego ryzyka. Pożyczki udzielane dziś cechuje bardzo wysoka spłacalność. - W pierwszym kwartale 2016 roku zauważyliśmy aż 50% wzrost wysokości zaciąganych zobowiązań. Największą popularnością w okresie majowym w Ferratum Bank cieszą się mikropożyczki w wysokości średnio 600 - 1000 zł. Na większe wydatki klienci pożyczają natomiast średnio 2500-3500 PLN na około 12 miesięcy – mówi Łukasz Kuleta.
 
W Ferratum Bank można obecnie skorzystać z dwóch rodzajów pożyczek:

Dlaczego warto wybrać produkty Ferratum Bank?

Głównie dlatego, że usługi Ferratum Bank cechują się bezpieczeństwem i profesjonalnym podejściem oraz szybkością i łatwością z jaką zaciąga się pożyczkę. Minimum formalności, elastyczność i krótki czas oczekiwania na pieniądze – to wszystko przyciąga klientów. - Zależy nam na tym, aby nasze usługi były jak najbardziej etyczne, godne zaufania i spełniające oczekiwania klientów. Korzystanie z naszych usług nie wymaga wychodzenia z domu czy załatwiania szeregu formalności. Wystarczy dostęp do internetu oraz telefon komórkowy, aby w szybki i nieskomplikowany sposób wspomóc swój domowy budżet - mówi Krzysztof Przybysz, Country Coordinator Ferratum Bank plc.

Ferratum Bank oferuje przede wszystkim:

  • bezpieczne i profesjonalne usługi - specjalistyczna pomoc od momentu wypełnienia wniosku aż do finalnej spłaty pożyczki,
  • łatwe i dostępne usługi – zawsze, gdy ich potrzebujesz: zarówno online, jak i offline, czyli w placówkach stacjonarnych,
  • wygodne usługi bez zbędnych formalności - nie wymagają wychodzenia z domu, czy wypełniania szeregu dokumentów.
 
Ferratum Bank należy do ścisłej czołówki instytucji finansowych oferujących pożyczki gotówkowe online oraz w placówkach stacjonarnych. Stanowi część Grupy Ferratum – największej firmy w Europie, która udziela pożyczek za pośrednictwem telefonów komórkowych i internetu. Grupa działa w 24 krajach i obsługuje ponad 1,5 mln klientów na całym świecie.