Platforma edukacyjna „Pożyczaj odpowiedzialnie z Ferratum Bank” jest kolejną aktywnością w zakresie społecznej odpowiedzialności Banku. Osią nowej platformy jest poradnik o takiej samej nazwie, który zawiera wiele przydatnych wskazówek dotyczących zarządzania domowym budżetem oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące pożyczek.
 
Ferratum Bank z całą odpowiedzialnością dba o swoich Klientów, a wartościami, które leżą u podstaw każdego działania instytucji, są profesjonalizm i etyka. Poradnik „Pożyczaj odpowiedzialnie z Ferratum Bank” powstał w odpowiedzi na potrzeby konsumentów – jest podręcznym narzędziem, którego celem jest zwiększenie świadomości i wiedzy o finansach.

Pożyczaj odpowiedzialnie z Ferratum Bank - zakres

Poradnik składa się z trzech części:
Pożyczaj odpowiedzialnie z Ferratum Bank
  • Pożyczaj odpowiedzialnie – podręczne kompendium wiedzy o pożyczkach i ich odpowiedzialnym zaciąganiu;
  • Domowe finanse – zbiór praktycznych porad dotyczących m.in. oszczędzania i zarządania domowym budżetem.
  • E-bankowość – rozdział poświęcony finansom w internecie, w którym poruszane są tematy mobilnych pożyczek, transkacji oraz bezpieczeństwa w sieci.
Każdy z rozdziałów w przystępny sposób przybliża różne tematy związane z zarządzaniem pieniędzmi oraz ostrzega przed najczęstszymi błędami popełniamymi przez konsumentów. Jak optymalizować domowy budżet, poprawić swoją zdolność kredytową, zaplanować zakupy w internecie czy też świadomie wybrać ofertę pożyczkową? – to niektóre z pytań, na które poradnik udziela odpowiedzi.

"Pożyczaj odpowiedzialnie z Ferratum Bank" - dlaczego?

„Wiemy, że wielu Polaków wciąż chciałoby uzupełnić swoją wiedzę na temat pożyczek. Dlatego w naszych działaniach stawiamy na edukację, profesjonalizm i bezpieczeństwo. Wierzymy, że dzięki temu nasi Klienci będą bardzej odpowiedzialnie i świadomie podejmować decyzje finansowe. Służymy fachową poradą na każdym etapie zaciągania pożyczki – od momentu złożenia wniosku po spłatę. Co więcej, edukujemy naszych Klientów, by decyzja o zaciągnięciu pożyczki była przemyślana i świadoma.” – mówi Krzysztof Przybysz, Country Coordinator Ferratum Bank.
 
Nowy program edukacyjny Ferratum Bank wpisuje się w politykę odpowiedzialnego biznesu. W trosce o dobro i zaufanie swoich Klientów szeroki zakres działań w celu budowania strategii
zaangażowania społecznego zostaje wzbogacony dodatkowo o nową platforę edukacyjną „Pożyczaj odpowiedzialnie z Ferratum”. Poradnik będzie stale dostępny na naszej stronie i w kanałach social media Ferratum Bank. Wdrożeniu platformy edukacyjnej mają towarzyszyć konkursy związane z tematem mądrego zarządzania domowym budżetem. O organizowanych konkursach Ferratum Bank będzie informował klientów na bieżąco, wykorzystując do tego celu konkretne narzędzia, jak Internet czy telefon.
 
Platforma edukacyjna Ferratum Banku jest projektem długofalowym, a poradnik jest jego ważną częścią. W przyszłości planowane są kolejne edycje tej publikacji oraz inne cykliczne działania edukacyjne. Więcej informacji na ten temat już wkrótce.