Prezent na Walentynki – obdaruj swoją drugą połówkę

Niebawem coroczne święto wszystkich zakochanych – Walentynki, przypadające 14 lutego, na dobre zagościło w polskim kalendarzu jako dzień, w którym wręczamy i otrzymujemy prezenty od osób bliskich naszemu sercu. Czerwone upominki są już ozdobą wielu sklepów, przypominając o zakupie drobiazgu dla ukochanej lub ukochanego. Co zatem wybrać, aby sprawić przyjemność najbliższej osobie?

BiżuteriaPrezent na walentynki

Sprawdzonym prezentem, szczególnie dla kobiety, jest biżuteria. Wybierać można spośród kolczyków, zawieszek z łańcuszkami, bransoletek, pierścionków. Warto znać upodobania kobiety mającej otrzymać podarek – nosi srebro, a może białe lub żółte złoto? Preferuje subtelną czy bardziej zdobną biżuterię? Lubi kamienie w stonowanych kolorach, czy może chętnie będzie nosić kamienie w odważnej kolorystyce? Sklepy jubilerskie oferują na tyle duży wybór, że z pewnością znajdzie się coś odpowiedniego. W przypadku prezentu dla mężczyzny, można pomyśleć o łańcuszku lub bransolecie.
 
Swego rodzaju biżuterię może stanowić także zegarek – nawet jeśli druga połówka jest w jego posiadaniu, można pomyśleć o kolejnym, być może bardziej odważnym, noszonym na specjalne okazje lub do konkretnego ubioru (elegancki, sportowy itp.).

Romantyczny wieczór

To propozycja, w przypadku której skorzystają oboje zakochani. Restauracje, szczególnie te w dużych miastach, często dają możliwość zarezerwowania stolika wraz z propozycją kolacji. Można również we własnym zakresie skomponować menu na wieczór, w zależności od upodobań kulinarnych.
Kolację może poprzedzić wyjście do kina lub teatru – warto jednak wziąć pod uwagę wcześniejszą rezerwację miejsc, ponieważ im bliżej walentynek, tym szybciej się one rozchodzą.

Kwiaty i słodkości

Żywe kwiaty są piękną ozdobą kobiety. W zależności od budżetu, można podarować piękną różę w czerwonym kolorze, która nawet pojedynczo będzie wdzięcznym symbolem miłości. Jeśli mężczyzna może przeznaczyć więcej pieniędzy, warto pomyśleć o bukiecie – najlepiej z czerwonym kwiatów, szczególnie z wspomnianych róż.
Dobrym pomysłem będą również słodkości – wyszukane czekoladki z pewnością przypadną do gustu wybrance. Dodatkowo można zamówić np. dedykowaną bombonierkę w postaci telegramu ze wskazanym przez zamawiającego tekstem.

Bielizna

Popularnym prezentem walentynkowym – zarówno dla kobiety jak i mężczyzny, jest bielizna. W zależności od oczekiwań, można wybrać opcję romantyczną lub humorystyczną.

Kartka z życzeniami

Warto jednak pamiętać, że pierwotnie walentynki opierały się na obdarowaniu sympatii kartką walentynkową, najczęściej anonimowo. Ten miły symbol w dalszym ciągu można praktykować – to najtańsza i być może najbardziej sympatyczna forma prezentu.