Nie masz pieniędzy na ferie zimowe? Weź pożyczkę!

Dla niektórych województw ferie zimowe już się rozpoczęły, dla innych stanie się to niebawem. W wielu polskich domach pojawi się, jak co roku, ten sam kłopot – w jaki sposób sfinansować wyjazd dziecka? W wielu przypadkach rozwiązaniem może być zaciągnięcie pożyczki.
 
Pożyczka na ferie zimoweNiestety, co roku około 81% polskich dzieci nie wyjeżdża nigdzie na ferie zimowe. Ci rodzice, którzy decydują się na wysłanie swojej pociechy na odpoczynek pomiędzy szkolnymi semestrami, muszą liczyć się często z niemałymi kosztami. Zdecydowana większość dzieci jeśli już wyjeżdża na ferie zimowe, odpoczywa bez rodziców. Często są to wyprawy na różnego rodzaju zimowiska, a niekiedy również na obozy narciarskie. Co ciekawe, częściej na ferie wyjeżdżają osoby mieszkające w na wsiach i w miasteczkach do 50 tys. mieszkańców. Na taki wyjazd dzieci rodzice średnio wydają 1700 zł. 14% z nich jest zdecydowana nawet zaciągnąć pożyczkę, żeby wysłać pociechę na zimowy odpoczynek.

Pożyczka w banku czy w firmie pożyczkowej?

Chcąc pożyczyć pieniądze, najczęściej Polacy wybierają się do banku lub do firmy pożyczkowej. Warto sprawdzić, która z tych opcji może być bardziej optymalnym rozwiązaniem dla rodzica, który chce szybko zdobyć środki na sfinansowanie ferii swojego dziecka.
 
Bank wydaje się oczywistym miejscem, do którego skieruje kroki wielu naszych rodaków. Dane pokazują jednak, że jest coraz mniej chętnych na pożyczanie pieniędzy od tego rodzaju instytucji finansowych. Jak wynika z raportu Biura Informacji Kredytowej, w październiku 2016 roku udzielono 6% mniej kredytów konsumpcyjnych licząc rok do roku, a miesiąc wcześniej również było mniej chętnych na bankowe pieniądze, ale o 5,1%. Podobną tendencję spadkową można było zauważyć przez większą część ubiegłego roku. Bank nie zawsze jest dobrym miejscem, gdy chcemy pożyczyć szybko pieniądze, jak na przykład na zbliżające się ferie zimowe. Formalności są tu zwykle skomplikowane i czasami trwają długo. Poza tym, należy się wykazać nierzadko wysoką zdolnością kredytową, chociaż warto pamiętać, że bez takiej wiarygodności finansowej nikt nam nie pożyczy pieniędzy również poza bankiem. Firmy pożyczkowe podchodzą jednak do tej kwestii nieco mniej restrykcyjnie. Udając się do banku, najczęściej należy również przygotować cały szereg różnych dokumentów na czele z zaświadczeniem o wysokości zarobków. To wszystko oznacza, że trzeba poświęcić nie tylko dużo czasu na załatwienie formalności, ale również włożyć dużo wysiłku na skompletowanie dokumentów.
 
Nic dziwnego, że wiele osób, które chcą szybko pożyczyć pieniądze, decydują się skorzystać z usług firm pożyczkowych. W 2016 roku 1,5 mln Polaków wzięło mikropożyczkę na łączną kwotę 2,1 mld zł u pożyczkodawców zrzeszonych w Związku Firm Pożyczkowych. Warto dodać, że 83% tych klientów pozytywnie oceniło jakość usług i produktów pożyczkowych oferowanych na rynku pozabankowym. Zanim jednak rodzice zdecydują się pozyskać pieniądze na ferie od firmy pożyczkowej, warto wiedzieć, w jaki sposób zrobić to bezpiecznie.

Jak bezpiecznie pożyczyć pieniądze?

Skorzystanie z usług firmy pożyczkowej może być bardzo optymalnym rozwiązaniem, ponieważ często pieniądze przelewane są na konto pożyczkobiorcy w ciągu kilkunastu minut od akceptacji wniosku. Gdy zbliżają się szybko ferie zimowe, krótki czas pozyskania środków staje się bardzo istotny.
Nawet gdy szybko potrzebujemy pieniędzy, warto pożyczać je z rozwagą. Bezrefleksyjne zadłużanie się może zakończyć się problemami finansowymi – przestrzega Rafał Tomkowicz ekspert z portalu loan-magazine.pl. – Najlepiej pożyczać pieniądze od wiarygodnych pożyczkodawców, którzy mają wiele pozytywnych opinii i udzielają wyczerpujących informacji na temat warunków oraz kosztów pożyczki – dodaje Tomkowicz.
 
Wybór firmy pożyczkowej nie powinien być wynikiem przypadku. Należy dokładnie zweryfikować wiarygodność pożyczkodawcy. Dzięki internetowi nie jest to trudne. Warto przejrzeć różne fora i branżowe portale, żeby zorientować się, co pisze się o danej firmie pożyczkowej. Należy także poświęcić nieco czasu na przejrzenie strony www pożyczkodawcy. Nie zaszkodzi także zadzwonić na infolinię i wypytać szczegółowo o warunki udzielenia pożyczki. Trzeba również porównać oferty różnych pożyczkodawców i sprawdzić dokładnie koszty pożyczania pieniędzy. Należy także obowiązkowo przeczytać umowę pożyczkową przed jej podpisaniem.
 
Pożyczki pozabankowe często kojarzą się z niskimi sumami, ale Ferratum Bank posiada w swojej ofercie pożyczki na raty do 5000 zł. To sprawia, że bez problemu można w ten sposób sfinansować nawet wyjazd dziecka na drogi obóz narciarski. Pożyczki pozabankowe mogą być skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem, gdy trzeba szybko znaleźć pieniądze, jeśli wybiera się ofertę z głową. Taki krok zapewni dziecku niezapomniany wypoczynek, a jednocześnie nie zrujnuje domowego budżetu.