6 przydatnych wskazówek, które pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze na lato

Lato jest tuż za rogiem, a dla wielu z nas to znak że zbliżają się długo oczekiwane wakacje i wypoczynek.
 
Wyobraź sobie, że siedzisz na plaży w Tajlandii z pina coladą w ręku, promienie słońca padają Ci na twarz, a pod stopami czujesz złoty i ciepły piasek. Bądź też  jedziesz przez tropikalną sawannę, robisz zdjęcia zwierzętom w oddali i zachwycasz się widokiem wysokich na 5 metrów żyraf, przeżuwających swoje obfite śniadanie. A może czujesz tętno miasta, które nigdy nie śpi, podziwiasz właśnie niesamowitą architekturę Empire State, a oczy podążąją za jasnymi  światłami na Times Square.
 
Niezależnie od Twoich wakacyjnych marzeń, do lata masz jeszcze kilka tygodni, a to znak że jest jeszcze czas, aby zaoszczędzić na nie  trochę grosza.
Oto sześć przydatnych wskazówek, które pomogą Ci w ich odłożeniu:

Jasno określ cel na który chcesz oszczędzić

Jeśli wiesz, że Twoje wakacje będą kosztowały 3000 zł, sprawdź, ile pieniędzy musisz  oszczędzić  każdego tygodnia lub miesiąca, aby osiągnąć postawiony sobie cel. Na przykład, jeśli potrafisz odłożyć po 250 zł przez sześć tygodni, to jesteś już w połowie drogi!

Zrób mocne postanowienieJak oszczędzić na wakacje?

Obiecaj sobie, że  każdego miesiąca z wynagrodzenia odłożysz na wakacje kilka procent. Bez względu na to czy będzie to 5, 10 czy też więcej procent, najważniejsze aby nauczyć się systematyczności, nabrać dobrych nawyków które pomogą w oszczędzeniu na wymarzone wakacje.

Przeanalizuj swoje miesięczne wydatki

Zidentyfikuj swoje podstawowe wydatki, takie jak czynsz, aykuły spożywcze i rachunki, na przykład za energię elektryczną. Pamiętaj, aby doliczyć do nich ustawione już polecenia zapłaty, takie jak składka na ubezpieczenie, subskrypcja filmów czy też karnet na siłownię lub rachunek za telefon komórkowy.
Po zidentyfikowaniu tych najważniejszych wydatków systematycznie loguj się do swojego banku, aby sprawdzić gdzie jeszcze uciekają Twoje pieniądze. Pod koniec każdego miesiąca staraj się systematycznie sprawdzać swoje wydatki.

Zaplanuj swój budżet

Łącząc koszty jakie planujesz przeznaczyć na rozrywkę z podstawowymi systematycznymi wydatkami miesięcznymi jesteś w stanie określić swój tygodniowy budżet.

Ile pieniędzy potrzebujesz przeznaczyć na wypoczynek i rozrywkę w każdym tygodniu? Czy możesz jeść poza domem tylko raz lub dwa razy w tygodniu? Czy oprócz subskrypcji Netflix potrzebujesz dodatkowo subskrypcji telewizji kablowej premium?

Już teraz zacznij oszczędzać pieniądze

Zacznij przynosić lunch do pracy zamiast kupować go każdego dnia. Skoro jest piękna pogoda za oknem, zacznij jeździć na rowerze lub pieszo chodzić do pracy. To bez wątpienia pozwoli Ci zaoszczędzić całkiem niezłą kwotę na transporcie publicznym lub kosztach paliwa.

Aplikacja pomocna w oszczędzaniu

Wiele sklepów oferuje bezpłatne aplikacje umożliwiające korzystanie ze zniżek. Są też takie, które podpowiadają w jakich sklepach można znaleźć aktualnie najlepsze oferty. Takie wyszukiwanie i wykorzystywanie okazji może okazać się bardzo korzystne i przynieśc spore oszczędności, a warto pamiętać że podczas oszczędzania każdy grosz ma znaczenie.
Ponadto, na rynku dostępne są również aplikacje śledzące Twoje wydatki, które następnie asystują w planowaniu budżetu.
 
W Ferratum Bank rozumiemy, że pomimo najlepszych chęci i starań, aby zaoszczędzić pieniądze, czasami potrzebujesz trochę pomocy z zewnątrz. Dlatego opracowaliśmy prostą, elastyczną, krótkoterminową opcję finansową, która umożliwia szybki dostęp do funduszy.
Rozwiązaniem może być nasza pożyczka na raty, dzięki której, niezależnie od aktualnej sytuacji oszczędności, letnie wakacyjne marzenia mogą stać się rzeczywistością.