Wakacyjny Barometr Grupy Ferratum 2017 to międzynarodowa ankieta, która ma na celu zestawić wydatki ponoszone przez gospodarstwa domowe w krajach Europy oraz Wspólnoty Narodów. Badanie jest przeprowadzane dwa razy w roku – podczas europejskich wakacji i tuż przed świętami Bożego Narodzenia.
 
W tegorocznym wakacyjnym badaniu uczestniczyło ponad 10,000 obywateli. Ankietowanym zadawano szereg pytań, które miały na celu ukazać tendencje wydatków wakacyjnych. Zapytano o preferowane aktywności podczas wakacji w danym kraju lub o kwotę jaką są w stanie przeznaczyć na urlop. Zadano również pytanie o chęć korzystania z portalów internetowych oferujących bazy noclegowe.

Polacy chętnie wydają na aktywności dla dzieci

Wakacyjny Barometr Ferratum 2017Należy zauważyć, że w krajach takich jak Bułgaria, Dania, Czechy, Francja, Finlandia, Chorwacja i Estonia obywatele najchętniej zajmą się pracami w domu i ogrodzie. Mieszkańcy Wysp Brytyjskich natomiast wydadzą 15% środków na wakacyjne aktywności, przy czym Holendrzy przeznaczą 16% na udział w wydarzeniach muzycznych. Co ciekawe, wszelkie inicjatywy dla najmłodszych w najwyższym stopniu podejmowane będą w Polsce (19%), kolejno w Rumunii (18%) i Norwegii (16%).
 
Tendencja wydawania dwukrotnie więcej na wakacje w porównaniu do ferii  zimowych jest taka sama w każdym z krajów biorących udział w Wakacyjnym Barometrze. Największą popularnością wśród respondentów cieszą się podróże w granicach kraju (18%), przy czym (13%) przeznaczane będzie na spędzanie czasu na plaży, chodzenie do różnych lokali takich jak restauracje czy kawiarnie, a także robienie zakupów.

Czy w tegorocznych wydatkach widać jakieś zmiany?

Rokowanie tegorocznych wydatków ankietowanych klientów formuje się analogicznie do poprzedniego roku. Obserwuje się, że tylko pewne tendencje znacznie się zmieniły. Przykładowo, wydatki mieszkańców niektórych krajów powiększą się aż dwa razy, 40% spośród respondentów będzie w stanie wydać taką samą ilość środków na wakacje, natomiast 30% gospodarstw domowych przeznaczy na urlop więcej niż w ubiegłym roku.

Barometr to narzędzie służące do oceny zmian w całej Europie. Informacje, które pokazują, że Polacy dotrzymują kroku Europejczykom bardzo nas cieszą. Okazuje się, że wielu z nich odczuwa bezpieczeństwo finansowe, na co wskazuje chęć powiekszania budżetu wakacyjnego. Oferta Ferratum Bank stanowi odpowiedź na potrzeby Klientów, dla których w większości największe znaczenie ma wygoda i szybkość działania. Wzięcie pożyczki jest możliwe w zaledwie kilkunaście minut za pomocą strony www. - mówi Krzysztof Przybysz, Country Coordinator Ferratum Bank.