Z uwagi na rosnące koszty paliwa oraz opłaty dodatkowe nakładane na pasażerów przez linie lotnicze, znalezienie tanich lotów może być nie lada wyzwaniem.
Czasami to niemożliwe, aby dotrzeć samochodem w każde miejsce jakie tylko sobie wyobrazimy. Latanie jest niekiedy jedyną opcją, nie wspominając też, że najszybszym sposobem na dotarcie do celu.
Na szczęście, istnieje wiele kroków, jakie możemy podjąć aby znaleźć najtańsze stawki, a także uniknąć ponoszenia dodatkowych kosztów.

Zdobądź najlepszą ofertęJak znaleźć tanie bilety lotnicze?

Częściej niż w jakikolwiek inny dzień tygodnia, wiele linii lotniczych oferuje najtańsze bilety we wtorki. Dobrze jest korzystać z portali takich jak tanie-lot.com.pl lub skyscanner.pl, gdzie można porównywać ceny lotów. Co więcej, można ustawić sobie różnego rodzaju newslettery informujące, które z destynacji aktualnie są dostępne w niższych cenach.

Wybieraj mniej zatłoczone dni

Wtorki, środy i soboty są najmniej zatłoczonymi dniami na lotniskach, co oznacza, że można zarezerwować miejsca o wiele taniej niż w inne dni tygodnia. Wczesny poranek to również doskonały czas na znalezienie tanich lotów, ponieważ wiele osób nie chce  budzić się przed wschodem słońca i chętniej wybierają inne pory dnia.

Kup bilet z wyprzedzeniem

Wielu podróżnych nie wie kiedy jest idealny moment na zakup biletu lotniczego. Jeśli dokonamy zakupu biletu za wcześnie lub zbyt późno  (tj. zbyt blisko daty wyjazdu  lub zbyt daleko od daty wyjazdu) możemy narazić się na ryzyko zapłacenia więcej niż byśmy chcieli. Idealny moment na zakup biletu lotniczego to trzy miesiące przed datą kiedy chcemy rozpocząć podróż.

Unikaj dodatkowych opłat

Obecnie, istnieje wiele dodatkowych opłat jakie są nakładane na pasażerów przez linie lotnicze. Trudno to sobie wyobrazić, ale niektóre z firm wymagają od pasażerów nawet opłat za wodę do picia czy korzystanie z toalety. Warto wcześniej zwrócić uwagę na dodatkowe koszty, skontaktować się obsługą klienta czy dokonać rezerwacji przez telefon, uprzednio zadając pytania.

Ogranicz swój bagaż

Opłaty za bagaż znacznie różnią się w zależności od przewoźnika lotniczego, ale prawda jest taka, że wszystkie linie lotnicze wymagają tego rodzaju opłaty od pasażera. Niektórzy z przewoźników umożliwiają zabranie pierwszego bagażu bez opłat, a inni nakładają opłaty za każdy który ze sobą zabieramy. Dobrym wyjściem jest zabranie mniejszej ilości rzeczy, niż płacenie za dodatkowe bagaże. Warto zadać sobie pytanie: “Czy naprawdę potrzebuję tej dodatkowej pary butów?” Oczywiście, to może być niełatwe, ale warto ograniczyć się do zabrania rzeczy podstawowych. Innym ciekawym pomysłem jest noszenie cięższych przedmiotów, takich jak płaszcze czy buty turystyczne podczas trwania lotu. 
 
Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł lub masz jakieś inne cenne wskazówki na temat sposobu znalezienia najlepszych ofert? Podziel się swoimi spostrzeżeniami i udostępnij nasz post innym na Facebooku!
Po więcej przydatnych materiałów i informacji odsyłamy również na naszego bloga.