3 najstraszniejsze miejsca w Europie, gdzie warto wybrać się na Halloween

najstraszniejsze miejsca w Europie, gdzie warto wybrać się na Halloween
Amerykanie kochają Halloween. Zaraz po Świętach Bożego Narodzenia i Święcie Dziękczynienia to najważniejsze wydarzenie w USA. Według The Balance w zeszłym roku Amerykanie wydali rekordową sumę 9,1 miliarda USD na Halloween, które świętowało 179 milionów osób!

A jak ma się to święto za oceanem? Biorąc pod uwagę niezliczoną liczbę miast, które powstały setki lat temu, gdzie natknąć się można na nawiedzone place, brukowane uliczki i straszne historie Europa to wspaniałe tło dla Halloween.

Jeżeli więc szukacie mrocznych miejsc, by świętować Halloween w Europie, oto lista naszych propozycji:

1.    Londyn, Anglia

Nie ważne czy chodzi o brukowane uliczki, stare kościoły czy rzymską przeszłość miasta – Londyn to zdecydowanie upiorne miejsce.

Londyn to miasto Kuby Rozpruwacza – najsłynniejszego angielskiego seryjnego mordercy, który rzekomo dokonywał swoich strasznych zbrodni w londyńskiej dzielnicy Whitechapel w 1888 r.

Inne mroczne miejsca to londyńska twierdza Tower, którą według legendy nawiedza duch Anne Boleyn, park Hampstead Heath, gdzie wielokrotnie pojawiały się duchy, w tym zjawa Dicka Turpina oraz stacja metra Bank, gdzie straszy „Czarna zakonnica”.

W Londynie znajduje się też wiele nawiedzonych hoteli. Pokój 333 w hotelu Langham wielokrotnie był sceną dla zjawisk paranormalnych, podobnie jak hotel Savoy, gdzie między pokojami 346 i 362 snuje się duch Oscara Wilde’a.

Koniecznie zróbcie sobie spacer śladami Kuby Rozpruwacza lub zapiszcie się na inną wycieczkę z bogatej oferty spacerów śladami duchów, które zaprowadzą was w mroczne uliczki, na cmentarze i stare zaułki Londynu.

2.    Edynburg, Szkocja

W Edynburgu znajduje się jedno z najbardziej nawiedzonych miejsc świata – to podziemia Edynburga (znane również jako podziemia South Bridge).

Podziemia Edynburga to zespół piwnic ukończonych w roku 1788 pod Edynburgiem. To popularne miejsce wśród łowców duchów i poszukiwaczy sensacji, które było tematem wielu filmów dokumentalnych.

Istnieje niezliczona ilość podań na temat paranormalnych zjawisk, które miały miejsce w tych podziemiach. Mówi się również, że seryjni mordercy Burke i Hare korzystali z nich, by przechowywać ciała, które sprzedawali uczelniom medycznym. Koniecznie zapiszcie się na halloweenowy spacer po podziemiach Edynburga!

Inne halloweenowe miejsca i wydarzenia w Edynburgu to Samhuinn Fire Festival – celtycki festiwal i pogańskie święto oznaczające koniec okresu plonów i nadejście zimy, a także 400-letnie przejścia i domy w zaułku The Real Mary King’s Close, którego mieszkańcy byli zamieszani w edynburskie polowania na czarownice.

3.    Transylwania, Rumunia

Niektórzy są zdania, że Transylwania położona jest nad najsilniejszym polem magnetycznym ziemi. Nadprzyrodzone historie od wielu wieków są częścią rumuńskiego folkloru. Prawdziwym atutem Transylwanii jest fakt, iż jest to ojczyzna najsłynniejszego wampira - Drakuli.

Fikcyjny bohater, hrabia Drakula, pojawił się w 1897 roku na kartach powieści irlandzkiego pisarza Brama Stokera. Autora zainspirowała jedna z najsłynniejszych postaci w rumuńskiej historii, czyli Wład Palownik zwany Drakulą, który rządził z przerwami w latach 1456-1462.

Poza niesamowitym halloweenowym balem maskowym można wybrać się na wiele wycieczek poświęconych Drakuli, w tym do zamku Bran (znany również jako zamek Drakuli), gdzie goście mogą zostać na noc, lub zapisać się na literackie wycieczki, podczas których uczestnicy zwiedzają miejsca akcji powieści Brama Stokera.

Gdzie będziecie obchodzić Halloween w tym roku?

Ferratum Money życzy wam dobrej zabawy!