4 miejsca w Europie na idealną zimową wycieczkę

4 miejsca w Europie na idealną zimową wycieczkę
Niektórzy kochają zimę za jej liczne atrakcje, które oferuje, inni z kolei jej nie cierpią.
 
Bez względu na to, do której grupy należycie, zima to idealny czas na podróże. Poniżej kilka propozycji na zimowe wypady w Europie dla tych, którzy kochają śnieg i dla tych, którzy chcą przed nim uciec.

1. Ateny, Grecja

Jeżeli chcecie uciec przed zimą, wybierzcie się do Aten. W zimie nie jest tam tak tłoczno, nie obowiązują także wakacyjne ceny, co oznacza, że możecie pozwiedzać to miasto, nie nadwyrężając swojego budżetu i nie przedzierając się przez tłumy turystów, by zrobić dobre zdjęcie Akropolowi.
 
Mimo że styczeń w Atenach i całej Europie to najzimniejszy miesiąc w roku, w porównaniu z miastami środkowej i północnej Europy temperatury w stolicy Grecji wahają się na poziomie od 10 do 15 stopni.

2. Rovaniemi, Finlandia 

Tylko jedno miejsce na ziemi może rościć sobie prawa do bycia domem świętego Mikołaja. Jeżeli to was nie przekonuje, nie wiemy, co innego mogłoby was skusić. W Laponii w Finlandii, w regionie zlokalizowanym w kole podbiegunowym znajduje się miasto Rovaniemi – oficjalna siedziba świętego Mikołaja.

Wioska świętego Mikołaja otoczona arktyczną przyrodą to prawdziwie bajkowe miejsce pełne sklepów, restauracji i kawiarni, z możliwością przejazdów zaprzęgami psów czy reniferów, rajdami na skuterach i wieloma innymi atrakcjami.

Nie musicie się martwić – mimo że okres świąteczny już za nami, wioska jest otwarta przez cały rok (chociaż to w zimie prezentuje się najpiękniej).

3. Wysypy Kanaryjskie 

O tej porze roku Wyspy Kanaryjskie mogą zdawać się leżeć na końcu świata. Jeżeli chcecie uciec przed chłodem, nie ma lepszej alternatywy niż podróż na ten hiszpański archipelag. Wybierzcie na przykład Teneryfę, gdzie średnia temperatura w styczniu to 21 stopni!

Wyspy Kanaryjskie to długie białe piaszczyste plaże, klify i wydmy oraz atrakcje takie jak nurkowanie, surfowanie, pływanie kajakiem czy narciarstwo wodne. I to wszystko w zimie!

4. Tallinn, Estonia

Jeżeli chodzi o miasta jak z obrazka przykryte śniegiem, Tallinn to najlepsze takie miejsce w Europie.
 
Zacznijcie od spaceru po zachwycającej starówce wpisanej na Listę światowego dziedzictwa UNESCO i zachwyćcie się wieżami, kościołami, murami i brukowanymi uliczkami. Miejski rynek – raekoja plats – jest wyjątkowo urzekający. Teraz wystarczy tylko trochę śniegu, blask świec w oknach i mamy jedno z najpiękniejszych miast jakie kiedykolwiek zobaczycie.
 
Jeżeli jesteście odważni, może odważycie się na kąpiel w przeręblu po relaksie w jednej z licznych saun? A może włożycie łyżwy i wybierzecie się na lodowisko na ulicy Harju.
 
Tallinn ze swoimi rewelacyjnymi restauracjami, przytulnymi kawiarniami i ciekawymi muzeami to idealne miejsce na zimowy wypad.

Sfinansujcie swoją wycieczkę

Jeżeli szukacie miejsca na zimowy wypad, dzięki pożyczce od Ferratum Money możecie się udać w dowolne miejsce bez względu na wasz budżet.
Uzupełnijcie wniosek online w kilka minut – bez żadnych dokumentów – a chwilę potem otrzymacie decyzję. Co więcej, po zatwierdzeniu wniosku pieniądze wpłyną na wasze konto następnego dnia. Na co czekacie? Już dziś zacznijcie się pakować!