Pomysły na wspaniały urlop w domu
Mimo że połowa lata już za nami, wciąż zostało jeszcze mnóstwo okazji dla Ciebie i Twojego partnera na odpoczynek i cieszenie się słońcem.
 
Kiedy myślimy o tym, jak spędzać wakacje, większość z nas myśli o wakacjach za granicą. Często jednak planujemy zbyt długie trasy ze zbyt dużą liczbą miejsc do odwiedzenia, aby zmaksymalizować czas spędzony za granicą, zobaczyć i zrobić wszystko. Taki sposób spędzenia wakacji nie sprzyja wypoczynkowi, prawda?
 
Dlatego właśnie urlop zwany staycation może okazać się idealnym pomysłem na lato. Ale czym tak na prawdę jest taki rodzaj urlopu? O tym dowiecie się czytając dalej niniejszy artykuł.

Tak, naprawdę

Staycation może zapewnić Ci te same korzyści, co podróż za granicę. Dzięki temu doświadczysz mniej stresu i zyskasz więcej czasu poprzez wyeliminowanie podróży na i z lotniska, a także bez wydawania pieniędzy na hotele.
 
Zastanów się, co Ty i Twój partner lubicie robić, gdy jesteście na wakacjach. Dla większości osób jest to siedzenie na plaży, spożywanie posiłków w restauracjach, odwiedzanie muzeów lub zwiedzanie mniejszych czy większych miast. Dlaczego więc nie robić tych rzeczy podczas staycation?
 
Pamiętaj, że tysiące turystów odwiedza Twoje miasto co roku z tych samych powodów, dla których Ty podróżujesz za granicę! Więc dlaczego nie robić rzeczy, które kochasz za granicą bez wyjeżdżania w daleką podróż?
 
Oto cztery sposoby na letni odpoczynek podczas pobytu w domu:

1.Ustal Dzień Plażowy

Jako że nie każda plaża to tropikalna plaża z białym piaskiem, spędzenie kilku godzin na słońcu nad wodą może być tak samo przyjemne.
 
Niezależnie od tego, czy siedzisz nad jeziorem, kanałem, oceanem, czy nawet odkrytym basenem, ważne aby ustalić „dzień plażowy". Weź książkę, spakuj kosz piknikowy, zabierz butelkę dobrego wina czy koktajl owocowy i gotowe.
 
Nawet jeśli mieszkasz kilka godzin drogi od plaży, dotarcie do niej zajmie Ci mniej czasu niż podróż za granicę.

2. Dogadzaj swoim kubkom smakowym

Z pewnością jedną z najlepszych rzeczy w podróżowaniu jest odkrywanie nowych smaków, wizyty w restauracji i jedzenie tego, co lubimy. Z pewnością niejednego z nas motywuje też brak konieczności gotowania.
Pomyśl o tym, że kiedy jesteśmy na wakacjach, pozwalamy sobie na jedzenie tego, co tylko chcemy. Tak więc, dlaczego by nie robić tego samego podczas staycation?
 
Może jest jakaś świetna nowa restauracja, którą Ty i Twój partner chcielibyście odwiedzić? Może jest taka oblegana restauracja, w której trzeba rezerwować stolik z tygodniowym wyprzedzeniem? Własnie teraz jest na to dobry czas!
 
Zafunduj sobie kolację na mieście i wypróbuj wszystkie miejsca, o których słyszałeś, obok których przechodziłeś lub które Cię zaciekawiły.

3. Rób więcej i zwiedzaj więcej

Często, gdy jesteśmy na wakacjach, organizujemy sobie wiele przyjemnych atrakcji, takich jak odwiedzanie parków rozrywki, zwiedzanie kościołów, wypożyczanie kajaków lub chodzenie do muzeów.
 
Nieważne, czy odwiedzisz wystawę sztuki, wejdziesz na wieżę, przejedziesz się rowerem po mieście, odwiedzisz aquapark, czy pójdziesz do opery lub na koncert, lista możliwości jest nieograniczona.
 
Zamień się w turystę i zaszalej robiąc coś miłego, co zazwyczaj robisz tylko będąc zagranicą.

4. Odpoczywaj lub zrób sobie piknik w parku

Niewiele jest rzeczy lepszych niż odwiedzanie lokalnego parku albo piknik pod gołym niebem i cieszenie się słońcem.
 
Przeczytaj książkę lub zaproś przyjaciół na grilla. Pograj w piłkę nożną lub frisbee. Cokolwiek wybierzesz, przebywanie na łonie natury będzie kojące dla psychiki.

Zrób sobie staycation

Być może potrzebujesz małego wsparcia zanim otrzymasz kolejną wypłatę. To właśnie po to firma Ferratum Money stworzyła chwilówkę, idealne rozwiązanie krótkoterminowe, które pomoże Ci uczynić to lato niezapomnianym.

 

Po prostu wypełnij wniosek przez Internet, co zajmie Ci tylko parę minut. Wniosek wypełnisz całkowicie za darmo, a decyzja odnośnie udzielenia pożyczki będzie już po kilku chwilach. Jeśli wniosek zostanie zatwierdzony, pieniądze otrzymasz już następnego dnia. To takie proste.

 

Wypijmy za Twoje letnie staycation!