4 rzeczy, jakie można robić przez okres Wielkanocy

4 rzeczy, jakie można robić przez okres Wielkanocy
W wielu krajach na świecie Wielkanoc to długi, czterodniowy weekend, co czyni to święto jedną z najlepszych okazji na podróże lub spotkania z rodziną i przyjaciółmi.
Poniżej znajdziecie nasze propozycje na to, jak najlepiej spędzić Wielkanoc:

1. Wielkanocne wypady

Jeżeli chodzi Ci po głowie wyjazd na Wielkanoc może to dobry moment, aby przekalkulować swoje finanse i skrupulatnie go zaplanować. Spędzanie Świąt Wielkanocnych poza miastem rodzinnym staje się coraz bardziej popularne. Co roku w Wielkiej Brytanii prowadzone są badania na temat ruchu komunikacyjnego w okresie świątecznym. W trakcie długiego wielkanocnego weekendu w 2017 roku, na drogach znalazło się ponad 17 milionów samochodów, a lotnisko Heathrow musiało obsłużyć 850 000 pasażerów.
Jeżeli jesteście przygotowani na korki i nigdzie się Wam nie spieszy, skorzystajcie z długiego weekendu i zarezerwujcie sobie pobyt w ustronnym miejscu lub wybierzcie się na ekscytującą wycieczkę.

2. Zakupy

Według corocznej ankiety przeprowadzonej przez Narodowe Stowarzyszenie Handlu w Stanach Zjednoczonych, dotyczącej wydatków na Wielkanoc w 2017 Amerykanie wydali rekordową sumę 18,4 miliarda USD. Pobili tym samym rekord z 2016 roku, który wyniósł 17,3 miliarda USD.
Nikogo na pewno nie zaskoczy fakt, że na szczytach list zakupów były słodycze i czekolada. Od razu za słodyczami 49,6% respondentów wskazało, że planuje zakup odzieży w trakcie świąt Wielkanocnych.
Jeżeli macie zamiar odbyć terapię zakupową podczas tych świąt, macie szczęście. W trakcie Wielkanocy wielu sprzedawców oferuje zniżki, zarówno w sklepach stacjonarnych jak i online. Wypatrujcie więc przecen.

3. Jedzenie

Zakupy to nie jedyna rzecz, na którą wydajemy pieniądze w okresie Wielkiej Nocy. Coraz więcej osób woli wydawać swoje środki na przyjemności zamiast na dobra materialne.
Springboard, brytyjska spółka specjalizująca się w wynikach sprzedaży detalicznej, oznajmiła, że o ile w latach poprzednich 25% sprzedaży w sklepach w okresie Wielkiejnocy dotyczyło ubrań, 10% miało miejsce w punktach gastronomicznych, w tym roku poziomy te mogą wynosić odpowiednio 20% i 15%.
W ostatnich latach wiele restauracji zaczęło przygotowywać wielkanocne menu i zestawy dań, nie zapominając oczywiście o czekoladowych deserach.
Sprawdźcie sami, jakie restauracje w pobliżu oferują specjalnie świąteczne menu.

4. Szukanie jajek

Szukanie wielkanocnych jajek może być taką samą frajdą dla dzieci, jak i dla dorosłych. W Wielkiej Brytanii pomysłów na tę zabawę jest wiele, przykładowo na jednej z brytyjskich stacji specjalnie oznakowane wielkanocne pisanki, pochowane są w kilku sklepach na terenie dworca. Szczęśliwcy, którzy znajdą jajko mogą je zanieść do kasy i odebrać nagrodę.
Wiele dużych miast organizuje własne poszukiwania jajek. Zainteresowane rodziny powinny nieco poszperać w wyszukiwarce Google i sprawdzić, czy w ich okolicy nie odbywają się podobne imprezy.

Słodkie możliwości

Z długiego weekendu aż szkoda nie skorzystać. Jednak rozumiemy, że czasami trzeba chwilę poczekać na wypłatę, aby nie naruszać rodzinnego budżetu. W Ferratum mamy dla Was rozwiązanie. Nasza pożyczka krótkoterminowa sprawi, że w te Święta staną się o wiele prostsze.

Nasze mikropożyczki udzielane w jeden dzień, to najszybsza i najprostsza metoda, aby zdobyć nieco dodatkowych środków. Wystarczy wypełnić wniosek za pośrednictwem naszej przyjaznej strony internetowej. Złożenie wniosku nie jest w żaden sposób wiążące, co więcej jest zupełnie bezpłatne. Odpowiedź otrzymasz już w kilkanaście minut! Bez papierkowej roboty i czekania w kolejkach. Jeżeli wniosek zostanie zatwierdzony, pieniądze możesz otrzymać w ciągu jednego dnia. 

Jeżeli w te święta potrzebujecie szybkiej pożyczki, sprawdźcie ofertę w Ferratum Money!