5 kroków do zdrowszego ciała i umysłu
Wszyscy kochamy lato!
 
Gdy w trakcie lata cieszymy się wakacjami, ciepłą wodą w jeziorach, czy na basenach, spotkaniami z przyjaciółmi często oznacza to, że spożywamy znacznie więcej napojów i posiłków niż powinniśmy, a także śpimy zdecydowanie mniej.
 
Lato zbliża się już ku końcowi, więc to idealny czas, aby zacząć myśleć nie tylko o swoim ciele, ale także psychice.
 
Oto pięć kroków, które pozwolą ci się zbliżyć do uzyskania zdrowszego ciała i umysłu:

Pij więcej wody

Gdy śpimy nasze ciała poszczą co oznacza, że po przebudzeniu potrzebują płynów. Najlepszym sposobem jest wypicie szklanki z ciepłą wodą z sokiem z cytryny przed snem, dzięki temu łagodniej powitamy dzień. Pij wodę w temperaturze pokojowej. Gdy woda jest za zimna nasze naczynia krwionośne kurczą się, a to utrudnia uzupełnianie płynów.
 
Wielu z nas lubi pić kawę o poranku, należy jednak pamiętać o tym, aby potem napić się wody, żeby nie doprowadzić do odwodnienia.
 
Staraj się pić dwa litry wody każdego dnia. Kup metalową butelkę na wodę, którą będziesz móc na bieżąco uzupełniać.

Pamiętaj, że sen jest ważny

Sen ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia. Zdrowy sen poprawia metabolizm, nasze ciała mogą się wówczas zregenerować, komórki skóry się odbudowują, a umysł z łatwością przetwarza codzienne wydarzenia.
Badania dowodzą, że na sen powinno się przeznaczać od siedmiu do ośmiu godzin. Oczywiście każdy ma inny wewnętrzny zegar, ale dobrym przedziałem na sen są godziny od 22:00 do 6:00. Bez względu na to, kiedy będziesz spać pamiętaj, aby sen był zawsze dobrej jakości.

Ruszaj się więcej

Prawdą jest, że nasze ciała zostały stworzone do ruchu. Brak aktywności fizycznej może źle na nie wpływać. Pomyśl o regularnych ćwiczeniach, na przykład na siłowni, o treningu siłowym lub jodze. Pamiętaj jednak, że siłownia nie jest jedyną możliwością na zdobycie lepszej formy. Więcej ruchu możesz też wprowadzić do swojego dnia, wybierając spacer zamiast przejażdżki autobusem. Przykładowo, jadąc do pracy, wysiądź kilka przystanków wcześniej niż zazwyczaj i zrób sobie 20-30 minutowy spacer. Zobaczysz, efekt będzie niesamowity!
 
W biurze korzystaj z biurka stojącego, zamiast siedzieć przez cały dzień. Spacer podczas przerwy na lunch zdziała cuda dla twojego zdrowia fizycznego i psychicznego. Będziesz mógł się rozciągnąć, oczyścić umysł i zażyć świeżego powietrza.

Medytuj

Medytacja daje udowodnione naukowo korzyści. Nie musi być wysoce zaawansowana czy mieć formalny charakter. Najlepszą cechą medytacji jest fakt, że można ją praktykować wszędzie i zawsze, czy to w biurze, autobusie czy w domu.
 
Zacznij każdy dzień od 5-10 minut medytacji. Dodatkowo, zrób sobie krótką przerwę w ciągu dnia, aby się wyciszyć na przykład skupiając się na swoim oddechu. To pomoże ci zwalczyć stres, bez względu na to, czy związany jest z pracą, relacjami z rodziną czy finansami, pozwoli zapanować nad myślami i wyostrzy twoją uwagę.

Dobrze zacznij dzień

Najlepszym początkiem dnia jest pożywne śniadanie. Spróbuj pysznego zielonego smoothie, bogatej w białko owsianki lub soku wyciskanego ze świeżych owoców na zimno.
 
Może nie jesteś rannym ptaszkiem i nie zawsze masz czas na śniadanie w domu, to też nie szkodzi. Po przebudzeniu napij się wody i kup smoothie lub gotowe śniadanie w kawiarni lub w sklepie w drodze do pracy i zjedz śniadanie w biurze.

Zacznij już dziś

Najlepszy czas, aby zabrać się za swoje ciało i umysł to właśnie dziś. Żadnego odkładania, żadnych wymówek.
Jeżeli więc potrzebujesz pomocy, aby wykupić karnet na siłownię, nowy materac, żeby mieć lepszy sen lub świeże jedzenie, aby zacząć zdrową dietę z krótkoterminową pożyczką od Ferratum Money możemy ci pomóc już dzisiaj.
Złóż wniosek online bez zbędnych formalności i czekania w kolejkach, a w ciągu kilku godzin być może będziesz się już zapisywać na pierwsze zajęcia fitness?