Co byś zrobił, gdybyś wygrał w lotto?
Inspiracją do dzisiejszej publikacji jest wydarzenie Ferratum Fridays, które regularnie prowadzimy na naszym profilu na Facebook’u. Polega ono na udzieleniu ciekawej i oryginalnej odpowiedzi na zadawane pytanie, dzięki czemu można zdobyć bon o wartości 100 zł na atrakcyjne zakupy. Od momentu rozpoczęcia naszej akcji uzyskaliśmy już tysiące odpowiedzi uczestników, które zainspirowały nas do zgłębienia tematu dzielenia się wygraną z najbliższymi. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się badaniom, które pokazują, jak dzielenie się pieniędzmi, a często nawet kartą podarunkową z innymi ludźmi daje nam szczęście.

Trafić szóstkę

Business Insider opublikował ciekawy artykuł opisujący, jak osoby, które wygrały główne nagrody w lotto, wydały swoje pieniądze. Możemy w nim poznać różne historie, od tych mniej zaskakujących jak wydanie nagrody na nowe samochody i domy marzeń, ale także kilka opowieści o dzieleniu się i działaniu na rzecz społeczeństwa. Przykładowo jeden z wygranych zabrał trzynastu członków swojej rodziny na wakacje na Florydzie, zwycięski pracownik budowy postanowił dalej pracować i oddawać swoją wypłatę na rzecz banku żywności, a jeszcze inna osoba otworzyła fundusz powierniczy na rzecz swojej rodziny.
 
Od kiedy prowadzimy naszą cotygodniową akcję Ferratum Friday, w odpowiedziach uczestników mieliśmy okazję zaobserwować niezwykłą hojność i chęć dzielenia się wygraną z innymi.

Wydawanie pieniędzy na innych

Liczne badania pokazują, że wydawanie pieniędzy na innych uszczęśliwia nas znacznie bardziej niż wydawanie pieniędzy tylko na siebie. Tę tezę potwierdza Michael Norton, profesor nadzwyczajny z Harvard Business School, który w jednej ze swoich prezentacji TED stwierdziił, że wydawanie pieniędzy na własne potrzeby nie czyni nas szczęśliwymi, a to co daje nam prawdziwą radość to dzielenie się z innymi. Dodatkową odpowiedź na pytanie, dlaczego tak właśnie się dzieje możemy znaleźć w poście opublikowanym na stronie Positive Psychology wydawanie pieniędzy na innych dostarcza nam przyjemności, ponieważ nasze mózgi posiadają ośrodek nagrody, tak zwaną oksytocynę, który odpowiada za nasze interakcje z innymi. Gdy wydajemy pieniądze, aby uszczęśliwić naszych przyjaciół i rodzinę, za sprawą oksytocyny, produkowanej w mózgu od razu jesteśmy w lepszym nastroju.

Wydawanie pieniędzy na miłe chwile

Wydawanie pieniędzy na chwile spędzone z rodziną i przyjaciółmi również jest źródłem trwałego szczęścia. Warto zwrócić uwagę, iż przeznaczanie pieniędzy na dobra materialne przynosi jedynie chwilowe zadowolenie. Warto dzielić się chwilą!
W jednym z naszych artykułów W życiu chodzi o doświadczenia. 25 rzeczy, których musisz spróbować już dzisiaj, tłumaczyliśmy, jak życie może stać się bogatsze, dzięki chwilom i przeżyciom, które przypominają nam. co tak na prawdę stanowi sens naszego życia.
 
Łatwo jest popaść w rutynę, ale jeżeli nie podejmiemy stosownych kroków możemy przejść przez życie żyjąc jedynie z dnia na dzień. Jednak za każdym razem, gdy tylko podejmujemy wysiłek, aby zrobić cokolwiek szansa, że taka chwila stanie się przeżyciem wartym zapamiętania wzrasta. To nie musi być żadne przełomowe działanie. Czasami zaledwie wystarczy zrobić coś innego, jeden drobny krok na przód, aby dana sytuacja stała się cenniejszą chwilą.

Podarunek, który procentuje

Chcesz, by takie chwile stały się jeszcze cenniejsze i było ich więcej? Podziel się nimi z przyjacielem lub ukochaną osobą. Wieczór na mieście z przyjaciółmi lub rodziną staje się wspomnieniem, które można przywołać i wciąż przeżywać na nowo. Może to być wspomnienie z dzieciństwa, wakacji czy nawet magiczny wieczór, który spędziliśmy z przyjaciółmi. Każda z tych chwil to przeżycie, które zostawiło w nas swój ślad, ponieważ było na tyle ważne, aby je zapamiętać. 
Wciąż brakuje Ci motywacji? Chcesz spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi? Badania pokazują, że dorośli, którzy częściej nawiązują kontakty w społeczeństwie, przykładowo chodzą do kina, na obiad lub drinka z przyjaciółmi, żyją dłużej i mniej się stresują.
 
Najlepszą inwestycją, jakiej możemy dokonać, to inwestycja w chwile spędzone z rodziną i przyjaciółmi. To podarunek, który zawsze zaprocentuje. Być może potrzebujesz niewielkiej kwoty, ponieważ wciąż oczekujesz na swoje wynagrodzenie? Chcemy Ci pomóc w realizacji Twoich marzeń, a także sprawieniu radości Tobie oraz wszystkim, z którymi zechcesz podzielić się szczęściem. Nasze pożyczki online są szybkim i bardzo łatwo dostępnym sposobem, aby uzyskać dodatkowe środki. Wystarczy zaledwie wypełnić wniosek na naszej stronie internetowej.
To nic nie kosztuje, a decyzję o przyznaniu pożyczki otrzymasz po kilku chwilach!