Co to jest Black Friday i jak go najlepiej wykorzystać?

Największy dzień handlu detalicznego, to ulubiony dzień dla każdego kupującego. Choć wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, to coraz więcej krajów na całym świecie bierze udział w jego corocznym świętowaniu. To bez wątpienia doskonały czas, aby skorzystać ze znacznie obniżonych cen w wielu sklepach.
 
Boże Narodzenie tuż za rogiem i nie ma lepszego momentu, aby przygotować świąteczne prezenty, niż podczas wyprzedaży w Black Friday, czyli Czarny Piątek.  Ale czy wszyscy wiedzą, skąd wywodzi się nazwa tego święta? W pierwszej kolejności, przyjrzyjmy się historii Czarnego Piątku.

Czarno na białym

Black FridayTermin Black Friday, tj. Czarny Piątek został po raz pierwszy użyty w 1960 roku, i wówczas oznaczał początek świątecznego sezonu zakupów. Jeśli znasz znaczenie terminu “czarny” w księgowosci, pomoże Ci to wyjaśnić dlaczego właśnie ten dzień nosi nazwę Czarnego Piątku. Otóż, w czasach kiedy księgowości była wykonywana ręcznie, kolor czerwony wskazywał na stratę, a czarny na zysk.

Przygotuj się!

Nie ma innego sposobu na opisanie Czarnego Piątku niż kompletne zwariowanie sprzedaży. Jeśli masz zamiar odważyć się na pójście do centrum handlowego i wziąć udział w największym zakupowym dniu roku, potrzebujesz konkretnego planu działania.
Z tysiącami chętnych kupujących, którzy mają nadzieję znaleźć przedmioty ze swoich list życzeń w okazyjnych cenach, centrum handlowe może przypominać godziny szczytu w nowojorskim metrze. Warto poświęcić czas na napisanie świątecznej listy zakupów, a także sporządzić listę sklepów, w których można znaleźć każdy poszukiwany przedmiot. Ta strategia pozwoli Ci zaoszczędzić czas, oraz przejść przez zakupowe szaleństwo bez zawrotu głowy.

Tak dużo szczęścia za 1 grosz

Zatem, czy już wiesz który ze sklepów ma największe obniżki cen, i jakie produkty będą objęte promocją? Zbliżając się do tego dnia, wielu dużych sprzedawców detalicznych promuje swoją sprzedaż za pośrednictwem mediów tradycyjnych, e-maili, ale także reklam w mediach społecznościowych.
Kupujący mogą dokładnie sprawdzić, które produkty będą w sprzedaży oraz jakie sklepy zaoferują największe rabaty.
Wiele sklepów oferuje również zachęty do zakupów z większym wyprzedzeniem, takie jak kupony do wydrukowania w domu, lub online na smartfonie. Dzięki temu, można dowiedzieć się, jakich dokładnie zniżek mogą spodziewać się kupujący.

Wyjątkowa promocja

Dla wielu osób jednym z najbardziej atrakcyjnych aspektów Black Friday są wyjątkowe promocje, ale dostępne tylko w określonym czasie. Wówczas sprzedawcy oferują niektóre przedmioty w bardzo obniżonych cenach, ale tylko w ograniczonych ilościach. Są to z reguły telewizory, komputery czy sprzęty domowego AGD.
W wielu przypadkach, sprzedawcy będą oferować zaledwie jedną lub kilka sztuk danego towaru. Warto więc być przygotowanym wcześniej, aby powalczyć o ich zakup.

Oferta dla obecnych Klientów Banku

Jaką kwotę potrzebujesz?

Na jak długo?

Kwota pożyczki: X
Okres pożyczki: X (X)
Okres pożyczki: X (X)
Opłaty: X
Kwota do spłaty: X
RRSO: X

Promocja Pierwsza pożyczka za darmo!*

Ile chcesz? 800 zł
Na jaki okres? 60 dni
RRSO 0%
Łączna kwota do spłaty: 0€
Pierwsza pożyczka za darmo, przy spłacie jej całości w terminie!
 

Pomocy! Co mam kupić?

W sytuacji, gdy jeden sklep stara się pobić inny wysokością swojej obniżki, bardzo łatwo poczuć się zagubionym. Pamiętasz pomysł przygotowania świątecznej listy zakupów, o którym pisaliśmy wcześniej? To właśnie moment, w którym najbardziej się przydaje. Przejrzyj propozycje z listy świątecznej bardzo dokładnie. Następnie, jeżeli masz jeszcze trochę energii, poszukaj innych wspaniałych ofert, ale zrób to dopiero po zakupie każdego przedmiotu ze swojej listy.
Z reguły Czarny Piątek to najlepszy moment na zakup elektroniki, takiej jak telewizory, komputery czy smartfony. Zatem, jeśli na swojej zakupowej liście świątecznej masz te artykuły, teraz jest idealny czas, aby je kupić. Black Friday to także idealny czas na zakup domowych urządzeń, takich jak lodówki, zmywarki, ekspresy do kawy, a także inne urządzenia kuchenne.

Uniknij szaleństwa. Kupuj online!

Chcesz zwiększyć swoje szanse na zrobienie dobrych zakupów? Nie masz ochoty budzić się wczesnym rankiem i wyczekiwać przed witrynami sklepów? Uwierz, że nie jesteś sam! W dzisiejszych czasach, wielu kupujących decyduje się unikać zakupowego szaleństwa. Zamiast tego, wolą robić zakupy online. Posiadanie wszystkich okazji na wyciągnięcie ręki może pozwolić uniknąć stresu, jaki może towarzyszyć podczas odwiedzania setek sklepów.
Kolejną, ogromną zaletą zakupów online, jest możliwość natychmiastowego sprawdzenia, czy upatrzony przedmiot jest dostępny w Twoim rozmiarze lub ulubionym kolorze.
Jednakże, bez względu na to, czy lepiej radzisz sobie w sklepie stacjonarnym, czy wyszukujesz najlepsze okazje online, życzymy Ci szczęścia i udanych zakupów.