Dlaczego każda rodzina powinna mieć fundusz na czarną godzinę?

Fundusz na czarną godzinę - dlaczego  każda rodzina powinna go mieć
Jako młoda rodzina, jedną z najważniejszych rzeczy jakie możecie zrobić w kwestii rodzinnych finansów jest utworzenie funduszu na czarną godzinę, często nazywanego również poduszką finansową. Życie jest pełne niespodzianek, czasami zdarzają się nieprzewidziane sytuacje, a im lepiej będziecie przygotowani na niespodziewane wydarzenia, tym większy spokój zapewnicie sobie i swojej rodzinie.

Znaczenie funduszu na czarną godzinę

Zarządzając codziennymi wydatkami, chcąc zapewnić byt swojej rodzinie, czy też oszczędzać na przyszłość dziecka z pewnością wiecie jak nieprzewidziane wydatki potrafią zaburzyć finansowe plany. Może do kolejnej wypłaty zostało kilka tygodni? A może auto zepsuje się właśnie wtedy, gdy trzeba będzie opłacić podatki. Bez względu na to co się stanie, wiele nie trzeba, aby zakłócić domowy budżet.
 
To właśnie w takich chwilach przydaje się fundusz przeznaczony na czarną godzinę. Oszczędności to sposób, aby chronić rodzinę w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń i wypadków.

Ile pieniędzy należy przeznaczyć na fundusz?

To, ile pieniędzy powinniście przeznaczyć na fundusz na czarną godzinę zależy od łącznych dochodów waszego gospodarstwa domowego, rozmiaru waszej rodziny, miesięcznych wydatków i oczywiście waszego stylu życia. Eksperci zgadzają się jednak, że należy dążyć do tego, aby fundusz był w stanie pokryć wydatki na okres od 3 do 6 miesięcy.

Róbcie małe kroki i dążcie do celu

Oszczędności, które mają wystarczyć na okres od 3 do 6 miesięcy normalnego funkcjonowania to ambitny cel.Dlatego warto zacząć od czegoś, co będzie realne. Jaką zatem minimalną kwotę możecie odkładać każdego dnia?
 
Zacznijcie od małych sum. Odkładajcie tyle, ile tylko jesteście w stanie a zobaczycie, że wkrótce uda wam się nazbierać pokaźną sumę. Po odkładaniu niewielkich sum przez pół roku, spróbujcie stopniowo zwiększać kwotę, którą co miesiąc możecie zaoszczędzić, chociaż o kilka procent.

Z deszczu pod rynnę

Zbierając swoje oszczędności na czarną godzinę wszyscy wiemy, że gdy zdarzy nam się jeden nieprzewidziany wydatek, za chwilę mogą pojawić się kolejne. Wszystko zgodnie z przysłowiem - z deszczu pod rynnę.
 
Gdy ma miejsce taka sytuacja, nawet już zebrane oszczędności mogą nie być w stanie pokryć takich kosztów. Co wtedy? Wtedy pomocna może okazać się krótkoterminowa pożyczka, taka jak mikropożyczka w Ferratum.
 
Wniosek online złożycie w dowolnej chwili przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, bez zbędnych dokumentów i czekania w kolejce. Jego wypełnienie zajmuje tylko kilka minut, a po zatwierdzeniu winiosku niezbędne środki znajdą się na waszym rachunku nawet tego samego dnia!
 
Uzyskaną pożyczkę wraz z odsetkiami spłacicie w ciągu 15 lub 30 dni, a gdy sytuacja się ustabilizuje, będzie mogli dalej budować swój fundusz na czarną godzinę i zarządzać rodzinnymi finansami. To się nazywa spokój ducha!
 
To co, ile dzisiaj udało się Wam zaoszczędzić?