Historia konkursu Outdo Yourself: Nieco natury na co dzień

Historia konkursu Outdo Yourself: Nieco natury na co dzień
„Spośród milionów planet we wszechświecie, ta jest nasza, to jest nasz mały cud, więc musimy być tego świadomi i dbać o nią”
– Paul McCartney
 
W zeszłym roku ogłosiliśmy konkurs zatytułowany Outdo Yourself ferratumoutdoyourself.com/ , w ramach którego poprosiliśmy uczestników o nagranie krótkiego filmu przedstawiającego ich plany lub marzenia, to co dla nich ważne, a także uzasadanienie jak pieniądze mogłyby im pomóc zrealizować te cele.
 
Po zapoznaniu się ze zgłoszeniami, nagrodziliśmy trzy osoby pokaźnym grantem finansowym oraz wsparciem, którego potrzebowały, aby osiągnąć swój cel lub marzenie. 

Dajemy ludziom szansę

Wiemy, że pieniądze to ważny czynnik decydujący o tym, czy uda nam się zrealizować plany czy marzenia. Mogą one dać nam szansę, aby powiedzieć życiu tak, gdy niespodziewana okazja zapuka do naszych drzwi. W wielu przypadkach to właśnie pieniądze decydują o tym, jaka będzie nasza decyzja, gdy staniemy twarzą w twarz z możliwościami.
 
Dla większości, marzeniem był projekt, który już zaczęli tworzyć i bardzo chceli go ukończyć lub chociaż wkroczyć z nim w kolejny etap. Dla innych był to cel, który zawsze chcieli wcielić w życie, ale nigdy nie mieli na to więcej czasu albo niezbędnych środków.

Dzielenie się siłą

Napłynęły do nas ponad 133 filmy z 18 krajów. Wspaniale było usłyszeć tyle osób, które chciały się z nami podzielić swoimi marzeniami.
 
Po trudnym zadaniu, jakim było wybranie tylko trzech zwycięzców, zdaliśmy sobie sprawę, że musimy podzielić się z innymi tą pozytywną siłą charakteryzującą konkurs Outdo Yourself, wyróżniając więcej filmów przesłanych przez uczestników konkursu.

Zielone marzenia

„Dbaj o swoje marzenia. Zrozum, by osiągnąć cokolwiek potrzebujesz wiary w siebie, wizji, ciężkiej pracy, determinacji i oddania. Pamiętaj: wszystko jest możliwe dla tych, którzy wierzą.
– Gail Devers
 
Jedną z uczestniczek naszego konkursu była Anna z Łotwy. Anna to wspaniały przykład osoby zmotywowanej, zdeterminowanej i kogoś, kto tworzy możliwości samodzielnie, nie czekając, aż te same się zjawią. To niezywkle ważne cechy charakteru, które pozwalają osiągać cele.
 
Anna jest osobą samozatrudnioną i produkuje własnoręcznie robione mydła i kosmetyki. Jej produkty mają stanowić część natury w codziennym życiu.
 
„Czuję się pewniej niż kiedykolwiek, wiedząc, że siła, by ocalić planetę tkwi w konsumencie”
– Denis Hayes
 
Dzięki swojej działalności, Anna chce stworzyć stanowiska pracy w lokalnej społeczności. Jej warsztat znajduje się na łotewskiej wsi,o której Anna myśli w kontekście swoich celów długoterminwoych. Ma nadzieję, że jej działalność rozkręci lokalną turystykę, zbliżając ludzi do natury i zachęcając ich do tego, aby żyli bardziej ekonomicznie.
 
Dzięki jej determinacji i długoterminowej perspektywie, a także cechom, które pomagają osiągać sukces, Anna jest na dobrej drodze, aby jej sen stał się rzeczywistością.
 
Niebawem przedstawimy więcej historii, które napłynęły do nas w ramach konkursu Outdo Yourself!