Co takiego jest w weselach, że zazwyczaj są najpiękniejszymi a jednocześnie najbardziej stresującymi chwilami w naszym życiu? Możemy mieć pewność, że jest to najbardziej przejmujący dzień jakiego prawdopodobnie doświadczymy. Dla wielu ludzi, planowanie i organizowanie ich wielkiego dnia brzmi jak praca na cały etat. W rzeczywistości, planowanie wesela potrafi postawić życie do góry nogami.
 
Wybierając miejsce dla naszej imprezy weselnej, decydując się na listę gości, ich rozmieszczenie na sali, rezerwowanie miejsca, dokładnej daty i godziny przyjęcia, robienie rozeznania wsród fotografów, kwiaciarni, zespołów muzycznych – ta pozorna lista może się nigdy nie kończyć!
 
Jak opanować stres przed weselem?Następnie, pozostaje nam zastanowić się nad budżetem jaki możemy wydać na imprezę weselną. Dla porównania, europejczycy zazwyczaj wydają około 20 000zł, natomiast średni koszt wesela w Stanach Zjednoczonych jest już aż sześć razy większy.
Ustalanie budżetu może niestety okazać się stresującym i długim procesem. Musimy wówczas odpowiedzieć na kilka pytań. Jak wielu gości zaprosić? Jakie miejsce wybrać? Na jakie dania się zdecydować? Zamówić kwiaciarkę, czy samemu przygotować dekoracje? Od drukowania zaproszeń po wybór odzieży ślubnej dla pary młodej, lista wydatków jest bardzo długa.

Kiedy nadchodzi “wielki dzień” zaczynamy stresować się czy wszystko będzie szło zgodnie z planem. Czy Pan młody będzie pamiętał o obrączkach? Czy nie będzie padał deszcz? Czy orkiestra zapewni gościom zabawę do białego rana? Prawda jest taka, że ślub wcale nie musi być aż tak stresujący. 
 
Poniżej znajdziesz cztery wskazówki aby do przygotowań ślubnych wprowadzić nieco spokoju:

Skorzystaj z planeru ślubnego

Na rynku dostępnych jest wiele osób zajmujących się profesjonalnym planowaniem ślubów. Taki planista jest z pewnością ciekawym rozwiązaniem, ale gdy nie masz wystarczających funduszy istnieją inne sposoby aby wspomóc się w organizacji. Pomocy w planowaniu kluczowych dat, pilnowania listy “do zrobienia” czy rozsyłania zaproszeń na poprawne adresy. W takich sprawach na ratunek może przyjść aplikacja w telefonie. Na rynku jest wiele tego typu aplikacji, które są zupełnie darmowe i dostępne na smartfonach. 

Pamiętaj, dlaczego to robisz

Pod koniec “wielkiego dnia” poślubisz swoją drugą połowę. Po tym dniu, przyjdą kolejne a impreza weselna pozostanie tylko wspomnieniem. Ślub powinien być radosnym wydarzeniem i wywoływać tylko i wyłącznie pozytywne emocje.
Cieszcie się zatem ze wspólnej organizacji i planowania, dużo uśmiechajcie i nie traktujcie załatwiania spraw nadmiernie poważnie. W efekcie wszystko będzie dobrze, i jak tylko będziecie ze sobą to cała reszta i tak nie będzie miała już znaczenia.

Nie zamartwiaj się o pieniądze

Gdy tylko zadecydujesz jaki budżet jest potrzebny na wesele, na dalszym etapie może okazać się, że zdobycie tych pieniędzy już nie będzie takie proste. Posługiwanie się kartą kredytową na finansowanie wydatków ślubnych nie jest zbyt dobrym pomysłem. Jednakże świetnym rozwiązaniem mogą okazać się pożyczki gotówkowe.
 

Koszty pożyczki gotówkowej, zawarte w formularzu informacyjnym i umowie, są jasne i znane od samego początku. Zazwyczaj są również dużo niższe niż opłaty i oprocentowanie kart kredytowych. Rozłożenie płatności na wygodne, równe raty jest dodatkowym atutem pożyczki. W Ferratum Bank wypełnienie aplikacji trwa zaledwie chwilę, a decyzje przez naszych analityków są wydawane błyskawicznie.

Weź głęboki oddech

Gdy tylko większość spraw zostanie już zaplanowana i zorganizowana postaraj się poczuć ulgę odnośnie swojego “wielkiego dnia”. Zawsze może się wydarzyć coś nieoczekiwanego, na co nie mamy wpływu. Nie ma sensu zamartwiać się tym na zapas. Nie daj się presji i porównywaniu swojego wesela do ślubów celebrytów i gwiazd filmowych!

Weź głęboki oddech i świętuj ten dzień w gronie najważniejszych osób. Powodzenia! :) 

Masz jakieś wskazówki dotyczące planowania wesela, którymi możesz podzielić się z innymi?
Jeśli uważasz, że są to pomocne wskazówki udostępnij ten post innym osobom, które znasz i którym mógłby się przydać. Po więcej przydatnych wskazówek odsyłamy na naszego bloga!