Wielu z nas prowadzi bardzo intensywny tryb życia. Pomiędzy chodzeniem do pracy, odbieraniem dzieci ze szkoły, treningiem na siłowni i sprzątaniem mieszkania, bardzo łatwo można zapomnieć o potrzebie budowania relacji z partnerem.
Pod koniec pracowitego dnia zostawiasz torbę pod drzwiami, zdejmujesz buty i siadasz przed telewizorem na kanapie. Być może Twoja druga połowa dołączy do Ciebie, ale może się też zdarzyć, że usiądzie w zupełnie innym kącie pokoju. Po kilku godzinach kładziecie się spać, później wstajecie, idziecie do pracy i znów wracamy do tego samego. Czy macie wrażenie, że gdzieś po drodze umknęła rozmowa i spędzenie czasu z domownikami?
 
Niezwykle ważne jest, aby spędzać czas we dwoje, być dla siebie nie tylko źródłem wsparcia, ale także dobrej zabawy.

Momenty zbliżenia

Udany związek wymaga wielokrotnego zakochiwania się – ciągle w tej samej osobie...
- Mignon McLaughlin
 
Bardzo powszechnym zjawiskiem w związkach wieloletnich jest poczucie braku docenienia. Zdarza się, iż jedna z osób w związku nie czuje się już tak respektowana, jak kiedyś. W naszym pracowitym życiu, bardzo łatwo wpaść w rutynę, w której żyjemy wraz z naszymi partnerami, a związek traktujemy jako coś oczywistego i pewnego.
Barbara Fredrickson, wiodący psycholog społeczny i amerykański profesor na Uniwersytecie Północnej Karoliny w Chapel Hill, w 2015 roku wydała ksiażkę, zatytuowaną “Love 2.0”, która skupia się na tworzeniu “momentów zbliżenia” na nowo.
Prawda jest taka, że każdy z nas chciałby czuć się kochanym i docenionym. Podczas wczesnych etapów każdego związku, kiedy wszystko jest jeszcze kompletnie nowe i nieznane, zaczynamy tworzyć wspólne wspomnienia. Należy pamiętać, że tworzenie wspaniałych momentów nie musi stanowić tylko naszej przeszłości. Można to robić cały czas.

Odtwarzanie wspomnień

Jak ożywić swój związek?To bardzo ważne, aby tym, na których najbardziej nam zależy okazywać swoje zainteresowanie oraz uczucia. Pokazywać, że są dla nas bardzo ważni każdego dnia, a nie tylko podczas świętowania rocznicy ślubu, czy dnia w którym się poznaliśmy.
Kiedy ostatni raz spędziliście wieczór we dwoje lub na kolacji w restauracji? Udało Wam się zrobić coś szalonego czy spontanicznego? Może warto byłoby spakować walizkę i zabrać partnera na wycieczkę, choćby kilkanaście kilometrów od miejsca zamieszkania?
Cokolwiek zrobicie, gdziekolwiek pojedziecie, warto na chwilę zatrzymać się we dwoje. Lista aktywności, jakich można spróbować jest nieskończona. Dobrze czasami przy zwykłym spożywaniu posiłku zapalić świece i postarać się o miły nastrój. Aby zmienić otoczenie, można udać się też na zwiedzanie innego miasta. Dla zwolenników natury, wręcz przeciwnie dobrze jest wyjechać do starej chatki w lesie, aby odizolować od codzienności.

Bez wymówek

Nie pozwól, by okazja uciekła.
Możliwe, że nie otrzymałeś jeszcze wynagrodzenia, lub miałeś wyjątkowo duże wydatki. Bez względu na powód, w Ferratum, rozumiemy potrzeby naszych klientów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że czasami można znaleźć się w sytuacji nagłej potrzeby finansowej, nie mogącej zwlekać.
 
Jeżeli zastanawiasz się nad zrobieniem niespodzianki swojej drugiej połówce, ale nie dysponujesz wystarczającymi środkami finansowymi, jesteśmy po to, aby Ci pomóc! W Ferratum, możesz wnioskować o krótkoterminową pożyczkę, która w szybki sposób umożliwi Ci łatwy dostęp do gotówki. Dzięki niej, będziesz mógł spełnić nagłą potrzebę, i cieszyć się wspomnienami przez długie lata.
Wniosek o pożyczkę złożysz za pośrednictwem dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu przez naszą stronę internetową. Informację o decyzji otrzymasz w zaledwie chwilę. Jeśli tylko będzie pozytywna, już kolejnego dnia możesz zacząć planować romantyczny wyjazd we dwoje!
 
“Jedno jest w życiu szczęście – kochać i być kochanym.”
- George Sand