Jak stworzyć budżet i przywrócić harmonię w finansach?

Zdarzyło Wam się wydać więcej niż zakładaliście podczas tych wakacji? Nie wy jedyni. Z ankiety przeprowadzonej przez agencję doradztwa kredytowego Experian wynika, że aż 68% ankietowanych przekracza swój budżet na wakacjach. Co więcej, 40% osób uczestniczących w badaniu stwierdziło, że doświadczyło zadłużenia karty kredytowej na wakacjach, a 46% ankietowanych oznajmiło, że korzystało z karty kredytowej, aby zapłacić za swój wypoczynek.

Nawet jeżeli nigdzie nie wybraliście się w te wakacje, wszystkie formy rozrywki jak wydarzenia kulturalne, wyjścia na drinka, czy posiłki na świeżym powietrzu z pewnością nieco nadwyrężyły wasze finanse.

Pora ocenić szkody

Teraz, gdy lato zbliża się ku końcowi nadszedł czas, aby przywrócić harmonię w swoich finansach.
Najpierw musicie przyjrzeć się swojej sytuacji finansowej i przeanalizować wysokość swojego zadłużenia.
Spójrzcie na swój wyciąg z konta, aby upewnić się, że widzicie swoje ostatnie transakcje i dostępne saldo, aby zobaczyć, jaki jest wasz poziom zadłużenia.

Zidentyfikujcie wydatki

Następnie należy przygotować budżet, robiąc listę comiesięcznych wydatków. W oparciu o obecny budżet i niezbędne wydatki dowiecie się, ile możecie przeznaczyć na spłatę zadłużenia i ile czasu zajmie wam jego całkowite spłacenie.
Dzięki temu ocenicie, jakie wydatki możecie zredukować lub całkiem wyeliminować ze swoich planów. I w ten sposób zaledwie dzięki kilku korektom i kreatywności możecie spłacić swoje długi i wciąż cieszyć się życiem.

Oszczędzanie

Warto zastanowić się w jaki sposób możecie ograniczyć wydatki. Może możecie przynieść swoj posiłek do pracy zamiast codziennie wychodzić na miasto? Może możecie skorzystać z komunikacji miejskiej zamiast z samochodu? A może do pracy możecie się dostać na piechotę lub rowerem zamiast kupować bilet miesięczny? Czy możecie zrezygnować z karnetu na siłownię i ćwiczyć w domu lub w parku?
 
Gdy tylko określicie sposoby, które pozwolą wam na ograniczenie lub wyeliminowanie wydatków okaże się, że macie znacznie więcej pieniędzy, jakie możecie zaoszczędzić. Jeżeli przeznaczycie zaoszczędzone pieniądze na spłatę dotychczasowych zadłużeń, ile czasu będziecie potrzebować, aby uwolnić się zupełnie od zadłużenia?

Kontrolowanie zadłużenia

Gdy przeanalizowaliście już swój budżet i wygląda na to, że zadłużenie będzie się za wami ciągnęło przez dobrych kilka miesięcy, może to wreszcie być dobry moment, aby rozważyć jakieś dodatkowe źródła przychodu.
 
Może macie dodatkowy pokój, który możecie wynająć na Airbnb? Moeże moglibyście podjąć się pracy na pół etatu na kilka miesięcy? Czy wasza praca oferuje nadgodziny za dodatkową pracę? Pomyślcie o sposobach na dodatkową gotówkę, aby zająć się swoim zadłużeniem.

W perspektywie krótkoterminowej

Jeżeli po wakacjach potrzebujecie dostępu do gotówki, aby pokryć swoje natychmiastowe potrzeby, takie jak wydatki na życie, a wypłatę otrzymacie dopiero za kilka tygodni, krótkoterminowa pożyczka Ferratum Money może być rozwiązaniem właśnie dla was.
 
Złóżcie wniosek o pożyczkę za pośrednictwem prostej w obsłudze strony internetowej, a decyzję o jej przyznaniu otrzymacie w ciągu kilkunastu minut. Po zatwierdzeniu pożyczki, pieniądze zostaną wpłacone na wasz rachunek w ciągu jednego dnia, co oznacza, że od razu będziecie mogli się zająć najważniejszymi finansowymi sprawami.
 
Wznieśmy toast za harmonię w waszych finansach!