Jak tanio wyremontować mieszkanie w 5 krokach?

Jak tanio wyremontować mieszkanie?
Pewnie często słyszeliście, że remont mieszkania to kosztowna, czasochłonna inwestycja, do której najlepiej zatrudnić ekipę, jeżeli chcemy, aby efekt końcowy był w pełni profesjonalny i udany. Nie jest to jednak prawdą.
 
Jeżeli właśnie zastanawiasz się nad remontem mieszkania, przygotowaliśmy dla ciebie pięć porad, które mogą Ci w nim pomóc.

1. Zadaj sobie pytanie: dlaczego?

Najpierw należy określić cel remontu i pożądany efekt końcowy. Czy remont jest konieczny, by mieszkanie stało się atrakcyjniejsze dla potencjalnych kupujących lub lokatorów, czy to dla Twojego własnego komfortu? Dzięki tym pytaniom dowiesz się, czy remont o jakim myślisz, to inwestycja długo czy krótkoterminowa.
 
Jeżeli celem jest sprzedaż lub wynajem, warto wydać mniej na materiały, robociznę i sprzęt. W końcu Twoim celem jest maksymalny zwrot z inwestycji.
 
Jeżeli jednak remont mieszkania chcesz przeprowadzić dla siebie, możesz wydać więcej na sprzęt i pochodzić trochę po sklepach, by poszukać tańszych opcji, a także wykonać część prac samodzielnie.

2. Popytaj wśród znajomych

Istnieje szansa, że Twoi znajomi lub rodzina remontowali swój dom lub mieszkanie dosyć niedawno. Mimo, że ceny mogły się nieco zmienić od czasu ich remontu, mogą mieć jeszcze kontakt do swojej ekipy i będą w stanie polecić kogoś, kto wykona pracę w założonym budżecie i określonym czasie.
 
Nie zapomnij też poprosić o pomoc przyjaciół i znajomych. Większość z nich pewnie będzie chętna do pomocy i pomoże nosić ciężkie przedmioty, jeśli zaproponujesz im obiad, bądź wyjście na drinka.
 
Skorzystanie z ekipy remontowej i pomocy przyjaciół pomoże Ci zaoszczędzić i ukończyć remont zgodnie z oczekiwaniami.

3. Zrób to sam... Jeżeli potrafisz

Podejście „zrób to sam” może okazać się najlepszym rozwiązaniem. W końcu to Ty najlepiej wiesz, czego chcesz i możesz wówczas kontrolować swój czas i budżet.
Chyba że sprawa dotyczy na przykład elektryki, przy której majsterkowanie może być niebezpieczne dla amatora.
 
Szlifowanie podłóg, malowanie ścian czy montowanie półek... Sam możesz się przekonać, jak sprawnie może Ci przychodzić posługiwanie się podstawowymi narzędziami.
 
Jeżeli jest coś, co możesz zrobić sam, podejmij się tego! A przy okazji zaoszczędź pieniądze.

4. Styl w budżecie

Jednym z największych wydatków w trakcie remontu są środki na sprzęty i meble. Prawda jest jednak taka, że nie potrzebujesz samych markowych mebli, aby Twoje miejsce wyglądało stylowo. 
 
Przeglądając magazyny wnętrzarskie pewnie wpadły Ci w oko modne oprawy, lampy, stoły czy akcesoria. Jednak jeżeli poszperasz trochę więcej, z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz bardzo podobne produkty niemarkowe za połowę ceny. 
 
Warto kierować się minimalistyczną zasadą: nie kupuj za dużo i nie zagracaj swojej przestrzeni. Twoje wnętrza na pewno będą stylowe, jeżeli przestrzeń będzie czysta, przestronna i prosta.

5. Trzy ważne zasady

Recykling, restaurowanie i ponowne wykorzystanie, te trzy zasady okażą się niezwykle przydatne podczas remontu wnętrz. 
 
Nie musisz kupować nowych rzeczy. Możesz kupić meble z drugiej ręki lub odnowione znacznie taniej, a często to właśnie dzięki nim Twoje mieszkanie nabierze wyjątkowego charakteru. 
 
To samo dotyczy sprzętów gospodarstwa domowego. Zastanów się nad kupnem używanych. Uważaj jednak, kupując używaną elektronikę, aby była sprawna. Taki sprzęt może posłużyć jeszcze przez lata!
 
Jeżeli jednak po dokładnym przeanalizowaniu swojego budżetu oraz planów remontowych okaże się, że nie posiadasz wystarczających środków, my możemy Ci pomóc! W Ferratum money chcemy inspirować ludzi i im pomagać, aby częściej mówili życiu "tak"!
 
Wystarczy, że za pośrednictwem jakiegokolwiek urządzenia z dostępem do internetu złożyć prosty wniosek o pożyczkę przez internet. To nic nie kosztuje, a decyzję możesz otrzymać już po kilku chwilach. 
 
Powodzenia przy remoncie!