W Ferratum wierzymy, że należy zachęcać oraz inspirować ludzi do wyznaczania sobie celów i ich realizowania.
Nasze pasje są tym, co nas w życiu prowadzi, inspiruje i nadaje sens. 
Na przykład muzyka jest wyjątkowym spoiwem, które inspiruje tysiące ludzi na całym świecie. Pozwala odczuwać różnorodne emocje. Staje się ścieżką dźwiękową naszego życia. Posiada niezwykłą zdolność, aby przenosić nas do innego świata, z dala od codziennych zmartwień.
Nic dziwnego, że wielu ludzi ma marzenie, aby zostać DJ-em. Nie wszyscy jednak wiedzą, w jaki sposób zacząć. Cóż, wystarczy po prostu zrobić pierwszy krok. Sporządzić plan, a następnie stopniowo zacząć go realizować.
entujemy 6 kroków, które pomogą Ci zostać DJ-em:

1. Słuchaj muzyki

Pierwszym i kluczowym krokiem do realizacji tego celu, jest nieustanne słuchanie muzyki. Do odsłuchiwania setów, remiksów oraz płyt innych DJ-ów możesz wykorzystywać popularne serwisy, takie jak YouTube czy Spotify. Wybierz się do klubu muzycznego, przyjrzyj pracy DJ-a, postaraj się zrozumieć na czym dokładnie polega jego praca. Co robi w pierwszej kolejności? Jakiego sprzętu używa? W jaki sposób rozpoczyna grać dany set oraz jak go tworzy?

W tym zawodzie bardzo ważne jest też ciągłe rozwijanie słuchu. Dzięki temu dowiesz się, jaki rodzaj muzyki trafia do Ciebie najbardziej. Czy preferujesz muzykę elektryczną, popową, techno, a może metal? Wolisz bardziej złożone rytmy czy nieco hipnotyczne? Posiadając wiedzę o tym, jaki styl muzyczny najbardziej Ci odpowiada będziesz mógł odnaleźć i stopniowo stworzyć swój własny styl.

2. Zakup sprzęt muzyczny

Następnie, będziesz musiał zakupić specjalne oprogramowanie oraz sprzęt, aby rozpocząć naukę tworzenia muzyki. Na rynku jest dostępnych wiele sklepów branżowych, część rzeczy można też znaleźć w Internecie. Poza oprogramowaniem, będziesz jeszcze potrzebował sprzętu do miksowania. Zakupione urządzenie będzie wymagało na początku niezbędnej konfiguracji. Aktualizacjami można zając się nieco później. Ciekawą ofertę prezentuje firma Pioneer, Denon lub Sony, które na początek będą świetnym wyborem.
 
Wraz z oprogramowaniem i mikserem można rozpocząć przygodę z odkrywaniem tajników tego zawodu. W pierwszej kolejności, dobrym rozwiązaniem jest przeczytać opinie ekspertów, obejrzeć filmiki instruktażowe czy wystąpienia artystów z branży muzycznej. Instrukcje obsługi dołączone do sprzętów, mogą nie być wystarczające dla początkującego DJ-a. Bardzo wiele można nauczyć się też samą zabawą. Wystarczy być ciekawym i otwartym na nowe doświadczenia.

3. Zapisz się na kurs

Wielogodzinna zabawa ze sprzętem pochłonęła Cię do reszty. Przesłuchałeś już tysiące list muzycznych i obejrzałeś wszystkie filmiki instruktażowe na YouTube. Mimo to odnosisz wrażenie, że te wszystkie aktywności, choć były bardzo zabawne, to pochłonęły również dużo czasu, wciąż nie widzisz wymarzonych efektów. To dobry moment, aby rozważyć odbycie profesjonalnego kursu, których na rynku jest wiele do wyboru. Od zdobywania umiejętności obsługi platformy oprogramowania, zajęć praktycznych miksowania utworów, do produkcji muzycznej. Większość dużych miast oferuje kursy w szkołach i na uniwersytetach, ale dostępne są również kursy internetowe, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem i również warto je poznać.

4. Nagraj pierwszy utwór

Jeśli poczułeś się już pewnie obsługując sprzęt nagraniowy czy oprogramowanie i zdobyłeś już pewne podstawy, nadszedł czas, żeby przejść do kolejnego etapu realizacji swojego marzenia i wreszcie stworzyć pierwszy utwór.Na rynku jest dostępnych wiele programów, takich jak Logic lub Abelton, aby nagrać swój utwór. Warto następnie udostępnić go jak największej liczbie osób.
 
Do udostępnień można użyć serwisów społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram czy Twitter.Twoje pierwsze nagranie może również stanowić utwór “demo”, który posłuży Ci jako zaprezentowanie swoich umiejętności pobliskiemu klubowi, producentowi lub bezpośrednio wytwórni muzycznej. Do dzieła!

5. Zaprezentuj swoje umiejętności

Kolejnym krokiem jest pierwsze wystąpienie przed szerszą publicznością. Zdobyłeś już odpowiedni sprzęt, poczyniłeś już pierwsze kroki robiąc nagrania, trzeba to wreszcie komuś zaprezentować, prawda?
Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie do tego najbliższej rodziny oraz przyjaciół. Wystarczy zaoferować swoją pomoc w postaci wystąpienia na ich imprezie urodzinowej, wakacyjnej czy ślubnej. Zasadniczo, każda okazja, aby zagrać przed publicznością będzie dobrym treningiem.
 
Zgłoś swoje uczestnictwo w pobliskich pubach i klubach muzycznych. Dobrze na początku wybrać dzień, w którym nie ma dużego ruchu. Warto rozważyć środę, aby przyzwyczaić się do atmosfery panującej przed występem lub oswoić z tremą. Na początku, warto też zapisać się do grupy na branżowych portalach społecznościowych. Na wstępie kariery jest to bowiem kluczowe aby zdobyć jak najwięcej kontaktów. Możesz od razu zacząć wysyłać swoje zgłoszenia do producentów muzycznych czy wytwórni, ale zaleca się, aby najpierw sprawdzić swoje umiejętności przed mniejszą publicznością.

6. Wyznaczaj sobie cele

Pomiędzy nagraniem utworu, trenowaniem swoich umiejętności, występach na żywo, prowadzisz już życie DJ-a. Czy właśnie nie o tym marzyłeś?
 
Wyznacz sobie kilka celów. Zaplanuj, że po określonym czasie zagrasz na koncercie lub do końca roku wystąpisz na kilku mniejszych imprezach. Poznaj jaknajwięcej osób z branżowej społeczności, innych DJ-ów, producentów oraz właścicieli klubów. Buduj swoją markę. Przede wszystkim bądź cierpliwy, rozwijaj się i idź do przodu!

Zacznij już dzisiaj!

Jeśli chcesz spełniać swoje marzenia, najlepiej zacząć od razu! Tylko dzięki wytrwałosci, zaangażowaniu i determinacji, możemy osiągnąć nasze cele. Więc, jeśli nie teraz, to kiedy?
Największym problemem, z którym borykają się ludzie realizujący swoje marzenia, okazują się pieniądze. Właśnie dlatego w Ferratum oferujemy łatwo dostępne pożyczki gotówkowe, które umożliwiają szybki dostęp do funduszy.
Niezależnie od tego, czy potrzebujesz chwilówki, aby zapłacić za aktualizację swojego oprogramowania, czy zastanawiasz się nad profesjonalnym kursem i potrzebujesz większej kwoty. Wówczas, możesz skorzystać z naszej pożyczki na raty.
 
O jedną z naszych pożyczek gotówkowych, możesz ubiegać się za pośrednictwem dowolnego urządzenia z dostępem do internetu lub naszej platformy internetowej. Wniosek wypełnisz w zaledwie chwilę, a po uzyskaniu decyzji kredytowej, pieniądze zostaną wypłacone na konto w ciągu jednego dnia.

 
“Życie jest przygodą dla odważnych – albo niczym”
Helen Keller