Jak znaleźć rozwiązanie w trudnej sytuacji finansowej?

“Czy ta sytuacja będzie miała znaczenie za rok? Jeśli nie, to nie warto się teraz zamartwiać.”
-Angela Orr
 
Wielu z nas to przeżyło na własnej skórze. Bez względu na specyfikę dane sytuacji, wszyscy kiedyś chociaż raz znaleźliśmy się w niełatwej sytuacji finansowej i pozwoliliśmy, aby w nasze życie wkradły się negatywne emocje oraz stres.
Nagle poczuliśmy się przytłoczeni, a nasze zmartwienia stawały się coraz większe. Często wyolbrzymiamy nasze problemy i wydaje nam się, że są o wiele większe niż w rzeczywistości.  
Jakkolwiek nie czulibyśmy się przytłoczeni swoją sytuacją finansową, warto choć na chwilę zatrzymać się i spróbować odzyskać kontrolę.
Poniżej przedstawiamy 4 wskazówki jak odzyskać równowagę w takich sytuacjach:

1. Znaleźć perspektywę

Po pierwsze, czasami warto zrobić krok w tył, aby odzyskać równowagę. Można również spojrzeć na sytuację obiektywnie, tak jak przypadkowa osoba z boku. Postawić się w jej sytuacji i zapytać, jak faktycznie poważny wydaje się ten problem. Postawić sobie następujące pytania i odpowiedzieć na nie szczerze:Jak znaleźć rozwiązanie w trudnej sytuacji finansowej?
  • Czy to zagraża czyjemuś życiu? Nie!
  • Czy już zawsze nasze życie będzie wyglądało w ten sposób? Nie!
  • Czy są dostępne możliwe rozwiązania? Tak!

2. Wzmocnić działania

Warto brać na siebie odpowiedzialność za decyzje, być proaktywnym, a także podejmować działania. To wszystko pozwoli nam poczuć posiadanie kontroli, i zminimalizuje negatywne myślenie. Kiedy posiadamy kontrolę, czujemy się zdecydowanie lepiej. Poprzez upór i starania, możemy zamienić negatywne odczucia pozytywnymi. Ale zanim podejmiemy jakiekolwiek działanie, ważne jest, abyśmy robili to w spokoju i skupieniu, starając się nie ulegać nagłym, burzliwym emocjom.
Brak dostępu do pieniędzy może sprawić, że czujemy się bezsilni, a nasze możliwości są ograniczone. Chociaż pieniądze nie są najważniejszym źródłem szczęścia, mogą nas wzmocnić i pomoc nam stworzyć sobie więcej możliwości do podjęcia pewnych kroków. Zabezpieczenie samego siebie w postaci pożyczki na naprawę samochodu, może zwiększyć nasze poczucie mobilności, a dzięki temu odzyskać kontrolę. Zabezpieczenie w postaci np. chwilówki, aby zapłacić zaległe rachunki położy kres otrzymywaniu wiadomości z przypomnieniami. Takie proste sytuacje nie tylko zwiększą poczucie naszej swobody, ale także bezpieczeństwa.

3. Uświadomić sobie, że nie jesteśmy sami

Prawdopodobnie nikogo nie zdzwił fakt, że brak pieniędzy stanowi główną przyczynę stresu w naszym życiu. W rzeczywistości może być jeszcze gorzej, ponieważ obawy finansowe mogą wpływać na inne sfery naszego życia, choćby takie jak relacje z bliskimi czy kolegami w pracy.
Dlatego warto pamiętać, że bez względu na to, jakie posiadamy frustracje związane z brakiem pieniędzy, nie jesteśmy sami. Sytuacja, nawet jeżeli pozornie wydaje się bardzo trudna, zawsze może zostać rozwiązana. Możemy zwrócić się do rodziny, przyjaciół czy znajomych. Czasami zaledwie rozmowa wystarczy, aby poczuć się lepiej i zdobyć inne, nowe spojrzenie na sytuację.

4. Zawsze jest rozwiązanie

Jeżeli nasz samochód wymaga remontu lub chcemy zakupić rower, aby ułatwić sobie dojazd do pracy albo potrzebujemy pieniędzy, aby dotrzeć do innego miasta na rozmowę o pracę marzeń, dostęp do pieniędzy jest niesamowicie wyzwalającym uczuciem. Jeżeli zatem rozważasz pożyczkę na raty, aby odzyskać kontrolę i stworzyć sobie więcej możliwości, jesteś w dobrym miejscu.
 
Jako pionier w dziedzinie technologii finansowych i bankowości mobilnej, Ferratum pomaga tysiącom osób w realizowaniu ich potrzeb, nieprzerwanie od 2005 roku. Nasza misja jest prosta, dostarczać najlepsze, najszybsze oraz przyjazne konsumentowi usługi bankowe, z dostępem do osobistej obsługi klienta 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.
Wystarczy, że złożysz wniosek o pożyczkę online, decyzję otrzymasz w zaledwie chwilę, a pieniądze otrzymasz w ciągu jednego dnia! Tak, to jest takie proste.
 
 “Cierpliwość i opanowanie pozwalają zachować odpowiednią perspektywę.”
― Richard Carlson