Jaki jest Twój stosunek do pieniędzy?
Niektórzy uważają, że świat byłby znacznie lepszym miejscem, gdyby nie było pieniędzy, ponieważ „są źródłem wszelkiego zła”. Inni z kolei wręcz przeciwnie twierdzą, że pieniądze stanowią siłę napędową naszego globu.

A jakie jest Twoje zdanie? Myślisz, że pieniądze to powód do stresu dla Ciebie i Twojej rodziny? Czy może postrzegasz je jako coś, co daje wam siłę, dzięki której możecie się realizować i rozwijać?
To ważne, aby zrozumieć, jaki jest Twój stosunek do pieniędzy i jaką rolę pełnią w Twoim domu.

Wasz stosunek do pieniędzy

Czy myślisz, że należysz do tych osób, które nigdy nie są w stanie odłożyć żadnej gotówki? Jesteś zdania, że niektórzy lepiej radzą sobie z pieniędzmi? Jeżeli tak, to dlaczego tak się dzieje i dlaczego sądzisz, że Twoja rodzina nie jest w stanie zaoszczędzić nieco pieniędzy na czarną godzinę?

Ludzie mają tendencję do zrzucania winy na czynniki zewnętrzne, przez które nie są w stanie odłożyć żadnej dodatkowej sumy. Do tych czynników zaliczają swoją pracę, pracodawcę, a nawet miejsce, w którym mieszkają.
Ale może warto pomyśleć o tym w nieco inny sposób: czy gdybyś zmienił pracę lub miejsce zamieszkania, to czy Twoje nawyki dotyczące wydawania i oszczędzania uległyby zmianie? Zgadujemy, że nie.

Stosunkowo niskie zarobki i mieszkanie w drogim mieście to jedno, ale bardzo często to nasze podejście do pieniędzy i priorytety z nimi związane wpływają na to, jak kształtuje się nasze saldo na koniec miesiąca.

Co więcej, badania wykazują, że osoby, które postrzegają posiadanie pieniędzy jako posiadanie władzy częściej doświadczają kłopotów finansowych niż ci, którzy uważają je jako zabezpieczenie.
Okazuje się również, że zamartwianie się o to, ile pieniędzy wydajemy a następnie impulsywne kupowanie, aby poczuć się lepiej i tym samym negowanie własnych zwyczajów dotyczących wydawania to niebezpieczny nawyk. Jeżeli jednak pieniądze są dla nas możliwościami i zabezpieczeniem, jesteśmy mniej skłonni doświadczyć trudności finansowych.

Zrozumienie swoich celów

Jeżeli nie zachowamy ostrożności i nie zbadamy swojego stosunku do pieniędzy nagle może się okazać, że dążymy do nierealnych celów. Jak powiedział niemiecki filozof Arthur Schopenhauer: „Bogactwo jest jak woda morska: im więcej pijesz, tym większe masz pragnienie”.

Nie ma nic złego w tym, że chcemy kupić coś nowego – nowy samochód, nowe meble czy nowe ubrania. Ważniejsze jest jednak, aby zrozumieć nasze cele, które stoją za tymi pragnieniami, a następnie zadać sobie pytanie, jak ten zakup wzbogaci nasze życie i poprawi stan naszego dobrobytu. Warto zachować zdrowy rozsądek do pieniędzy, który będzie pozwalał nam wieść spokojne życie.
 
Natomiast jeżeli akurat trafiła Ci się okazja nie do odrzucenia, i bardzo chcesz coś zakupić, a wciąż brakuje Ci dodatkowej kwoty możesz zwrócić się do nas. W Ferratum mamy przygotowane rozwiązanie specjalnie dla Ciebie. Nasza pożyczka krótkoterminowa sprawi, że w niedługim czasie będziesz móc cieszyć się z nowego zakupu.
Nasze pożyczki online to szybki i prosty sposób, aby zdobyć nieco dodatkowych środków. Wystarczy wypełnić wniosek na naszej stronie internetowej, co jest zupełnie darmowe. W ciągki kilkunastu minut otrzymasz od nas odpowiedź z decyzją o przyznaniu pożyczki. Dzięki temu bez papierkowej roboty i czekania w kolejkach będziesz mógł cieszyć się swoją gotówką.