Jeżeli myślisz, że coś możesz lub czegoś nie możesz to za każdym razem masz rację.”
– Henry Ford
 
Za nami już kilkanaście dni nowego roku. Czy udało Ci się sporządzić listę postanowień noworocznych? Czy czujesz gotowość, aby rzucić sobie wyzwanie, nauczyć się czegoś nowego, a może czas odwiedzić dotychczas nieznane miejsca na świecie?
Szanse na realizację nowych celów zawsze istnieją, jednak w pierwszej kolejności musimy się zmotywować do działania i podjęcia decydujących kroków. A to już może stanowić pewne wyzwanie.
Jesteś tym, o czym myślisz
 
Po podjęciu pierwszego kroku może okazać się, że posiadamy różne przekonania na temat naszych możliwości. Aczkolwiek należy również pamiętać, że połowa sukcesu to odpowiednio skonstruowane cele. Przede wszystkim muszą być dla nas wykonalne.

Jak siebie postrzegasz?

Okazuje się, że mamy tendencję do wyznaczania celów na podstawie tego, jak postrzegamy własne umiejętności. Dlatego warto czasami poświęcić chwilę na zastanowienie się, czy opinie i komentarze innych osób mogą wpływać na kształtowanie naszych celów osobistych i zawodowych. Dzięki temu, będziemy w stanie zrozumieć, dlaczego dokonujemy pewnych wyborów i podejmujemy pewne decyzje.
 
Podczas analizowania naszego sposobu myślenia, możemy dojść do wniosku, że próbowanie nowych rzeczy czy stawianie sobie ambitnych wyzwań jest dla nas bardzo ciekawe. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby zadać sobie pytanie, dlaczego jesteśmy skłonni wybrać opcję A, zamiast opcji B? Czy to dlatego, że jest nam tak wygodnie i bezpiecznie? A może już wcześniej odnieśliśmy pewien sukces i przez to jesteśmy skłonni ponieść ryzyko kolejny raz? A może ponieśliśmy porażkę i w wyznaczeniu nowego celu będziemy bardzo ostrożni, lub wręcz wycofani?

Uwolnij ciekawość!

W książce autorki i profesor psychologii na Uniwersytecie Stanforda, Carol Dweck, zatytułowanej "Myślenie: nowa psychologia sukcesu", badane są świadome i nieświadome przekonania, oraz ich wpływ na całe nasze życie. Główną tezą jest, iż wiele aspektów życia człowieka uzależniona jest od jego nastawienia.
 
Pamiętajmy, że zawsze mamy wybór. Bez względu na to, czy chcemy się nieustannie rozwijać, czy wolimy przyjąć bierną postawę i oczekiwać na wydarzenia losowe. Nastawiając się na codzienną naukę, prawdopodobnie spróbujemy nowych rzeczy, które być może okażą się naszymi pasjami. Wówczas uwierzymy, że dzięki ponoszonym wysiłkom będziemy w stanie osiągnąć założone cele.

Czas na wzrost!

Przy nastawianiu się na rozwój własnych umiejętności, badania wykazują, że jeśli zauważymy choć niewielką poprawę w tym co robimy, zaczynamy rozwijać w sobie szacunek do wysiłku i zaangażowania. Dzięki temu, zamiast trzymać się przekonania, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy w konkretnej dziedzinie, powinniśmy zwrócić uwagę na swój postęp i stopniowy wzrost.
 
Zatem jak sądzisz, jaką rolę w Twoim życiu odegrały przekonania o samym sobie? Czy motywują Cię do realizacji celów?

Bądź tym, kim chcesz i zmierzaj dokąd pragniesz!

Jeżeli jeszcze nie udało Ci się nad tym zastanowić, masz idealną okazję, aby wraz z Nowym Rokiem poświęcić chwilę na refleksję i zastanowić się nad swoimi noworocznymi postanowieniami.
Jeżeli marzysz o nieco innym życiu lub sytuacji niż ta, w której się obecnie znajdujesz, zwróć uwagę na swój sposób myślenia. Zadaj sobie parę pytań, i przemyśl, w jaki sposób możesz zmienić swoje przekonania, aby dotrzeć dokładnie tam, gdzie chcesz.

Zacznij od razu!

Należy mieć świadomość, że czasami na naszej drodze mogą pojawić się pewne trudności lub ograniczenia. Pamiętaj jednak, że mogą okazać się jedynie tymczasowymi przeszkodami, których się z łatwością pozbędziesz, aby dotrzeć do celu.
W Ferratum zachęcamy ludzi, aby dążyli do tego, co jest dla nich najważniejsze. Dlatego miej odwagę żyć życiem, jakiego pragniesz.
 
W Ferratum, możemy Ci pomóc! Udzielamy pożyczek online tym, którzy potrzebują pomocy. Pomagamy ludziom dostać się do miejsc, które postanowili odwiedzić, pomagamy zrealizować im plany, nawet te długoterminowe.
Nasze pożyczki online są najszybszym i najbardziej dostępnym sposobem na realizację celów. W ciągu kilku minut możesz wypełnić wniosek online. Bez papierkowej roboty i czekania w kolejce. Wnioski są niewiążące, a decyzję otrzymasz w ciągu kilku minut!
 
Odzyskaj siebie. Uwierz, że możesz tego dokonać!