O konkursie Outdo Yourself: Pomaganie innym pomaga nam poczuć się lepiej

O konkursie Outdo Yourself: Pomaganie innym pomaga nam poczuć się lepiej
„Nie wiadomo, czemu to przypisać, jednakże jest rzeczą pewną, że zwierzęta rozumieją, co się do nich mówi. Może istnieje mowa, która wcale nie składa się ze słów, a mimo to jest zrozumiała dla wszystkich na świecie. Może we wszystkim kryje się jakaś dusza, która, nie wydając nawet najlżejszego dźwięku, umie zawsze rozmówić się z inną duszą."  - Frances Hodgson Burnett
 
W zeszłym roku zorganizowaliśmy konkurs Outdo Yourself  http://ferratumoutdoyourself.com. Ideą konkursu było zachęcenie ludzi do opowiedzenia nam o swoich celach i marzeniach, a my w zamian pomoglibyśmy im je zrealizować. 
 
Chociaż oczywiście istnieje wiele sposobów urzeczywistnienia marzeń, jak na przykład wiara w siebie i wytrwałość, w firmie Ferratum Money wiemy, że pieniądze mogą być kolejnym ważnym czynnikiem. Pieniądz to narzędzie, które pozwala ludziom skorzystać z nadarzającej się okazji.

Pomaganie innym

W konkursie Outdo Yourself  przyznaliśmy trzem zwycięzcom hojne nagrody pieniężne oraz wsparcie merytoryczne, jakiego potrzebowali, aby móc osiągnąć swoje cele. 
 
Aby wziąć udział w konkursie, uczestnicy musieli nagrać i udostępnić film, który opowiedziałby, jaki był ich cel lub marzenie, dlaczego są one ważne, oraz co ich powstrzymywało w ich realizacji i jak Ferratum może im w tym pomóc.

Zarażanie innych pozytywnym nastawieniem

Byliśmy mile zaskoczeni liczbą osób, które podzieliły się z nami swoimi marzeniami i celami oraz liczbą niesamowitych filmów, które otrzymaliśmy.
 
Tak więc, po wykonaniu trudnego zadania, jakim był wybór tylko trzech zwycięzców konkursu, postanowiliśmy jeszcze bardziej rozpowszechnić pozytywne przesłanie zawarte w filmach.

Ukierunkowanie na cel

„Zwierzęta są mostem między nami a pięknem wszystkiego, co naturalne. One pokazują, czego brakuje w naszym życiu i jak kochać siebie bezwarunkowo. One przypominają nam, kim naprawdę jesteśmy i dlaczego żyjemy." - Trisha McCagh
 
Jednym z uczestników konkursu Outdo Yourself była fizjoterapeutka zwierząt Ruudu z Estonii, której marzeniem było uczestnictwo w kursie Certified Reine Rehabilitation Practitioner na Uniwersytecie Tennessee.
 
Ruudu już wykonuje swoją wymarzoną pracę, gdzie pomaga rehabilitować psy. Jednak, jak przyznaje, opiekowanie się zwierzętami domowymi to wielka odpowiedzialność, a jej praktyczne umiejętności i wiedza zawsze muszą być na najwyższym poziomie.
 
Dzięki ukończeniu kursu na Uniwersytecie Tennessee Ruudu może stać się jeszcze lepsza w tym, co robi i pomóc psom stanąć z powrotem na nogach i lepiej funkcjonować.

Pomaganie tym, którzy nie mogą sami sobie pomóc

Ruudu mówi, że dla niej praca jest „okazją do pomagania tym, którzy nie mogą sami sobie pomóc". Cóż za niesamowite przesłanie. Wszak badania wykazały, że za każdym razem, gdy pomagamy innej istocie, czy to zwierzęciu, czy innemu człowiekowi, poprawia to nasze samopoczucie.
 
W firmie Ferratum Money cieszymy się, że możemy pomóc ludziom bardziej cieszyć się życiem dzięki naszym rozwiązaniom finansowym.
 
Kolejne inspirujące historie nadesłane do konkursu Outdo Yourself przedstawimy Wam już za miesiąc.