STARD & Ferratum z zamiarem zelektryzowania prestiżowego 57. warszawskiego „Rajdu Barbórka”

 
• W pełni elektryczny Ford Fiesta z napędem na 4 koła, o łącznej mocy 612 koni mechanicznych, generowanej z trzech silników elektrycznych będzie ścigał się na prestiżowym Odcinku Specjalnym na ulicy Karowej, w centrum Warszawy.
• Kierowcami będą legendy wyścigów samochodowych Manfred Stohl i Krzysztof Hołowczyc.
• Będzie to pierwszy raz kiedy samochód elektryczny pojawi się na tym najsłynniejszym wyścigu samochodowym Europy Wschodniej.
 
STARD z Grupy Stohl i jego partner z Finlandii - firma FERRATUM, kontynuują swoje wspólne tegoroczne występy – tym razem prezentując unikalny elektryczny samochód wyścigowy podczas wydarzenia w Warszawie.
Legendarni kierowcy Manfred Stohl i Krzysztof Hołowczyc wystąpią w przejazdach pokazowych 57. edycji słynnego polskiego rajdu, na torach w Modlinie i na Bemowie oraz w centrum Warszawy.
Start pokazów rozpocznie się w czwartek 5. grudnia, kiedy to samochód i zespół zostaną zaprezentowani na oficjalnej konferencji prasowej Rajdu, a następnie w piątek 6. grudnia będzie możliwość jazdy w samochodzie, po oficjalnym odcinku specjalnym na torze w Modlinie.
Manfred Stohl poprowadzi kilka odcinków specjalnych w sobotę rano, przed wielką atrakcją, podczas której samochód dwukrotnie pokona słynny odcinek 2.10 km „Kryterium Asów” w sercu polskiej stolicy, przed tysiącami entuzjastów sportów motorowych . Obok Manfreda Stohl’a, polska legenda sportów motorowych - Krzysztof Hołowczyc przejmie kierownicę na jeden z przejazdów.
 

Manfred Stohl:

„Jestem bardzo podekscytowany, że razem z moim dobrym przyjacielem Krzysztofem Hołowczycem będziemy mieli możliwość poprowadzić nasz unikalny, elektryczny samochód wyścigowy w tym historycznym wydarzeniu. Mam świetne wspomnienia z Polski, a szczególnie uwielbiam entuzjazm i wsparcie licznych, lokalnych fanów sportów motorowych.
Wybraliśmy to wydarzenie jako jedno z najlepszych wyścigów w Europie Wschodniej, aby zademonstrować naszą pionierską technologię. To będzie świetna zabawa! ”
 

Krzysztof Hołowczyc:

Bardzo się cieszę, że będę miał możliwość zasiąść za kierownicą tego elektrycznego supersamochodu, w dodatku na najbardziej spektakularnym etapie rajdowym w Polsce, który odbędzie się tuż obok warszawskiej Starówki. Rajd Barbórka to coroczne święto dla wszystkich polskich fanów sportów motorowych i uwielbiam jeździć dla tej publiczności. Jestem przekonany, że team STARD wybrał najlepsze miejsce do debiutu elektrycznego samochodu typu Rallycross w naszej części Europy. Mam bardzo dobre wspomnienia z dwóch sezonów w Rallycrossie podczas których zasiadałem za kierownicą  Forda Fiesty ST RX, team’u Oldsberg, więc jestem pewien, że szybko odnajdę odpowiednią pewność w elektrycznej Fieście od teamu STARD.
Wierzę, że wraz z Manfredem zrobimy w sobotni wieczór naprawdę dobre show. Wszyscy są zaproszeni!
 

Jorma Jokela, założyciel i CEO Ferratum Group:

Sponsoring teamu STARD pozwala nam na wielkie rzeczy - nie tylko dlatego, że możemy się wzajemnie inspirować ciągłymi innowacjami w naszych dziedzinach i obserwować niesamowity rozwój, ale także, że możemy wspierać ewolucję sportów motorowych w kierunku bardziej zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy podekscytowani tym partnerstwem, czujemy się zaszczyceni mogąc przyczynić się do tej ewolucji i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co jeszcze przed nami.
 
Udział w 57. edycji tradycyjnego „Rajdu Barbórka” w Warszawie stanowi kolejny krok we wspólnej promocji technologii elektrycznych samochodów wyścigowych firmy STARD przy udziale sponsora -  firmy  FERRATUM. Jest to jednocześnie ostatnie wydarzenie w 2019 r., który był pierwszym, bardzo intensywnym i szczególnie owocnym rokiem współpracy między obiema firmami. 
 

Social Media

Facebook:

Ferratum Money

STARD Team Austria

Krzysztof Hołowczyc

Manfred Stohl

Instagram

Ferratum Money

STARD Team Austria

Krzysztof Hołowczyc

Manfred Stohl

 
Yes