Żyć celowo: Jak sprawić, by kolejny rok był tym najlepszym

Żyć celowo: Jak sprawić, by kolejny rok był tym najlepszym

Każdego roku, zarówno profesjonalnie jak i osobiście, zmagamy się z wyzwaniami, pokonujemy przeszkody, walczymy z niepowodzeniami, idziemy na przód i zdobywamy nowe doświadczenia życiowe.

Jednak o ile nie jesteśmy świadomi i nie przemyślimy tego, czego nauczyliśmy się w zeszłym roku, łatwo jest podejść do nowego roku w ten sam sposób: po prostu iść przed siebie, stosując status quo.

Nadchodzi jednak nowy rok i jest to szansa, by zacząć od nowa i wyznaczyć nowe cele, by ten rok stał się najlepszy.

Podejmowanie decyzji 

W rozdziale 6 kultowej książki Lewisa Carrolla „Przygody Alicji w Krainie Czarów”, zagubiona Alicja trafia na Kota z Cheshire i prosi o wskazówki:

– To zależy w dużej mierze od tego, gdzie chcesz się dostać – odpowiada kot. – Nie zależy mi na żadnym konkretnym miejscu – mówi Alicja.

– W takim razie nie ma znaczenia dokąd pójdziesz – odpowiada na to kot.

– Pod warunkiem, że gdzieś dojdę – dodaje Alicja.

Kot z Cheshire odpowiada mądrze: Możesz być tego pewna, pod warunkiem, że będziesz wystarczająco długo szła.

 

A co jeśli zamiast zdawać się na los, sami zaczniemy podejmować decyzje? Nowy Rok to idealna okazja, by zastanowić się nad tym, co udało nam się osiągnąć i gdzie chcemy zmierzać.

Jednym z powodów, dla których ludzie nie osiągają swoich celów jest fakt, że nie mają planu. Jak to powiedział francuski pisarz i poeta Antoine de Saint-Exupéry: „Cel bez planu jest tylko życzeniem”.

Co dalej 

Gdy myślisz o kolejnym roku, co sprawiłoby, by stał się on dobry? Co chciałbyś osiągnąć?

Może w tym roku mógłbyś wreszcie wyremontować pokój dla gości, więcej podróżować, zająć się fotografią lub rozwinąć się zawodowo, by stać się jeszcze lepszym i tym samym atrakcyjniejszym pracownikiem dla potencjalnych pracodawców?

Zadaj sobie pytanie, co musisz zrobić, by ten rok był taki, jaki sobie wymarzysz.

Co mówimy sami o sobie

Kolejnym powodem, dla którego nie osiągamy swoich celów jest nasze własne nastawienie – to, co mówimy sami sobie. Nasze nastawienie często uniemożliwia nam podjęcie nowych działań, ogranicza nas w rzucaniu sobie wyzwań lub rozprasza nas przed odkrywaniem rzeczy, które mogą nam się podobać lub w których jesteśmy dobrzy.

Wielu z nas wyznacza sobie cele wedle własnych umiejętności. Poświęć chwilę, by zastanowić się, jak opinie i komentarze innych na twój temat i na temat twoich umiejętności mogły wpłynąć na cele, które wyznaczałeś sobie wcześniej.

Rzuć wyzwanie swojemu nastawieniu. Rzuć wyzwanie swoim przekonaniom. Stań po swojej stronie.

Pomożemy ci osiągnąć cel 

W Ferratum Money chcemy zachęcać ludzi, by dążyli do celów, które są dla nich najważniejsze – by odważyli się żyć życiem, o którym marzą.

Życie oferuje nam mnóstwo możliwości, jeżeli tylko mamy odwagę, by z nich skorzystać. Czasami na naszej drodze mogą pojawić się przeszkody. Jednak są one tylko czasowymi blokadami. Czasami taką blokadą mogą być pieniądze. Tak jak klucz, który otwiera drzwi, w Ferratum Money oferujemy krótkoterminowe pożyczki, by ludzie mogli zrealizować swoje plany.

Nasze pożyczki online to najszybsza i najprostsza metoda, by móc przejść do działania. Wniosek online można złożyć w kilka minut. Nie jest on w żaden sposób wiążący, a decyzję przesyłamy w kilka minut.

 

Szczęśliwego Nowego Roku!