Zespół STARD (WRX)

STARD (Stohl Advanced Research and Development) jest wysoko wykwalifikowaną firmą badawczo-rozwojową, częścią Grupy Stohl. Podczas gdy sukcesy marki Stohl Racing w Stahl Racing w rajdach i wyścigach pokazują dobrze znaną część niektórych projektów STARD, STARD działa we wszystkich dziedzinach technologii napędzanych technologią, obejmując szeroki zakres różnorodnych projektów. Trzonem stardu jest zespół wysoko wykwalifikowanych i bezkompromisowych inżynierów, który pozwala nam działać jako „Grupa badawczo-rozwojowa” w służbie naszych klientów.

STARD opracował i zbudował Forda Fiesta RX Supercars już pod szyldem „World RX Team Austria” w sezonie RX World 2016. W latach 2017 i 2018 załoga Manfreda Stohla zajmuje się także całą strukturą zespołu wyścigowego, w tym utrzymaniem samochodu, logistyką i procesem wyścigowym, aby zrobić kolejny krok w górę i jeszcze bardziej zwiększyć swoje bardzo dobre wyniki z 2016 roku. Doświadczona jednostka Stohl Racing należąca do Grupy Stohl Racing, ściśle współpracująca z wysokowydajnym specjalistą ds. Badań i rozwoju w STARD, inżynierami STARD, którzy opracowali samochody w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Stohl - który startował w World RX i jest doświadczonym byłym kierowcą WRC - weźmie na siebie rolę szefa zespołu.

Od 2008 r. STARD jest również bardzo aktywny w projektach badawczo-rozwojowych dotyczących systemów napędowych z pełnym napędem elektrycznym i przejął pionierską rolę w technologii pojazdów elektrycznych w kategoriach sportów motorowych na różnych nawierzchniach, takich jak rajd i rallycross, dzięki wprowadzeniu pierwszego na świecie elektrycznego samochodu rozwojowego Rally / Rallycross „ HIPER MK1 ”

WWW: http://stard.at/2019/01/20/first-information-on-stards-new-world-rx-supercar/

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/stard.austria/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/stard.austria/

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCCDH8xGSNVFuIbfeXY2bKag