Pożyczka z pewnego źródła – jak sprawdzić pożyczkodawcę?

Jeśli jesteśmy zdecydowani na wzięcie szybkiej pożyczki oraz rozpatrzyliśmy wszystkie za i przeciw, nadszedł czas na wybór najkorzystniejszej dla nas oferty. Na rynku funkcjonuje bardzo wiele firm pożyczkowych, pamiętajmy jednak, że niskie oprocentowanie to nie wszystko. Przy wyborze pożyczkodawcy koniecznie musimy zwrócić uwagę na wiele istotnych spraw, by finansowe wsparcie nie okazało się obciążeniem.

Skąd pożyczać i jak wybrać odpowiedzialnego pożyczkodawcę?

Poszukiwania najlepszej oferty powinniśmy rozpocząć od zgromadzenia informacji o interesujących nas pożyczkodawcach i ich propozycjach. Opinie wystawiane przez bliskich i znajomych na pewno będą najbardziej wiarygodne, warto też skupić się na tych znalezionych w internecie.
W sieci funkcjonuje mnóstwo witryn poświęconych finansom i rynkowi pożyczek. Warto skorzystać z popularnych rankingów pożyczek i porównywarek, które pozwolą nam szybko poznać wady i zalety danej oferty. Co ważne – oferty proponowane w takich zestawieniach pochodzą tylko od rzetelnych i sprawdzonych firm.
Warto też zajrzeć na fora internetowa, by zasięgnąć opinii innych użytkowników, którzy korzystali już z usług różnych pożyczkodawców. Przede wszystkim unikajmy korzystania z ofert z przypadkowych ulotek czy plakatów.

Bezpieczeństwo to podstawa

Gdy już znajdziemy ofertę, która zdaje się nam odpowiadać, jeszcze raz przyjrzyjmy się pożyczkodawcy. Wiele na jego temat może nam powiedzieć strona internetowa, którą prowadzi. Przede wszystkim powinna być odpowiednio zabezpieczona, na co będzie wskazywała np. ikonka zamkniętej kłódki na pasku adresowym przeglądarki.
Na stronie powinny się również znaleźć wszystkie niezbędne informacje kontaktowe oraz dane rejestrowe firmy, m.in. numer KRS. Jeśli wciąż mamy wątpliwości, warto sprawdzić również listę ostrzeżeń, np. publikowaną przez Komisję Nadzoru Finansowego.
 
Rzetelny pożyczkodawca działa w sposób przejrzysty. W zawieranej z nim umowie nie ma żadnych ukrytych kosztów, a wszystkie informacje sformułowane są jasno. Ważne jest również jego podejście do Klienta, pozycja w branży oraz brak zastrzeżeń ze strony instytucji nadzoru. Pamiętajmy, że odpowiedzialny pożyczkodawca również sprawdza potencjalnego klienta i weryfikuje jego wiarygodność finansową – mówi Krzysztof Przybysz, Country Coordinator Ferratum Bank.