5 powodów, aby podróżować jesienią

Lato zbliża się ku końcowi i dla wielu z nas oznacza to powrót do pracy. Jeżeli jednak razem ze swoim partnerem macie jeszcze kilka wolnych dni urlopowych w zanadrzu, jesień to idealny czas na podróże.

Jesień często bywa nazywana okresem przejściowym - w końcu po upałach zostało już jedynie wspomnienie, a na prawdziwą zimę jeszcze czekamy. Jednakże podróżowanie właśnie jesienią może mieć swój urok i sporo dodatkowych zalet.

Nieważne czy planujecie weekendowy wypad czy chce spędzić kilka tygodni za granicą. Oto pięć powodów, dla których warto podróżować jesienią:

1. Tanio, tanio i jeszcze raz tanio

Po pierwsze, w przeciwieństwie do lata, jesień nie jest najczęściej wybieranym na podróże sezonem. Można więc znaleźć hotele i loty w bardzo okazyjnych cenach. Nie trzeba na nie specjalnie polować. To, że hotele mają określone stawki w sezonie wysokim i inne przez resztę roku jest branżowym standardem.

Ponieważ nie jest to już sezon wysoki, możecie zarezerwować pokój w hotelu po obniżonych cenach, co automatycznie czyni jesień najtańszą porą roku na wakacje.

2. Idealne temperatury

Najlepsze w jesieni jest to, że czeka nas jeszcze mnóstwo słońca. Mogąc zaoszczędzić na zakwaterowaniu, możecie cieszyć się urokami końca lata, ale po dużo niższej cenie.

Podczas jesieni mogą zdarzyć się jeszcze upalne dni, ale ogólnie temperatura jest umiarkowania, dzięki czemu pobyt na świeżym powietrzu jest przyjemniejszy.

3. Wyjątkowe widoki

Jeżeli lubicie przebywać poza domem, jesień to uczta dla zmysłów. Od wycieczek przez las, przez zbieranie jabłek, pływanie łódką aż po spacery po parkach udekorowanych żółtymi, pomarańczowymi i czerwonymi liśćmi jesień to malownicza pora roku.

Zróbcie sobie wycieczkę, wynajmijcie domek w lesie lub górach i cieszcie się pięknem jesieni.

4. Mniej podróżujących to mniej tłumów

Jesienią podróżuje mniej ludzi niż latem, co oznacza mniej turystów i mniejsze tłumy. Oznacza to również, że nie będziecie musieli przedzierać się przez zatłoczone place i stać w kolejkach do muzeów czy parków rozrywki.

Przy mniejszej liczbie turystów będziecie też mieć więcej okazji, by zrobić świetne zdjęcie wieży Eiffla, Panteonu czy Małej Syrenki bez setek ludzi w kadrze.

W efekcie, skoro mniej ludzi jest zainteresowanych podróżą, możecie być bardziej elastyczni i działać bez obaw, że oferta ulegnie wyczerpaniu. Pomyślcie o biletach na koncert czy jednodniowych wycieczkach.

5. Wyjątkowa jesienna kuchnia

Kolejną korzyścią wynikającą z mniejszej liczby turystów jest fakt, że bez trudu dokonacie rezerwacji w restauracjach i skosztujecie pysznych dań.

Grzyby, dynia, kapusta, jabłka i bataty to tylko niektóre z sezonowych pyszności.

Podróżując i szukając miejsc, gdzie zatrzymać się na obiad, rozsmakujcie się w jesieni, szukając restauracji oferujących menu sezonowe. Poszukajcie restauracji z menu degustacyjnym, dzięki czemu będziecie mogli skosztować kilku dań zainspirowanych tą magiczną porą roku.

Wybierzcie się w jesienną podróż już dzisiaj!

Bez względu na to, gdzie wybierzecie się tej jesieni, nie zapomnijacie, że Ferratum Money może wam pomóc zrealizować jesienną podróż marzeń.

Nasze pożyczki udzielane jeszcze tego samego dnia to najszybszy sposób, aby zrealizować plany. Zacznijcie się pakować już dziś i złóżcie wniosek o jedną z naszych pożyczek za pomocą dowolnego urządzenia z dostępem do internetu.

Wypełnienie wniosku o pożyczkę ratalną zajmuje tylko kilka minut, a decyzję otrzymacie w zaledwie chwilę. Bez zbędnych dokumentów i czekania w kolejkach. Jeżeli wniosek zostanie zatwierdzony, wysłanie przelewu zlecimy wam w ciągu jednego dnia.

A więc, czy wybieracie się w podróż tej jesieni?