6 powodów aby kupować online
Z roku na rok kupowanie przez Internet staje się coraz popularniejsze. Co więcej, według raportu sporządzonego przez Eurostat, w 2017 roku aż 68% użytkowników internetowych w Unii Europejskiej dokonało zakupu online.
 
Z pewością nie będzie zaskoczeniem, że osoby w wieku od 24 do 34 lat są najbardziej aktywnymi kupującymi (77% użytkowników internetowych). Jednakże, co ciekawe, proporcje te różnią się znacząco w różnych krajach UE. Zakupy online robi od 23% użytkowników internetowych w Rumunii do 86% w Wielkiej Brytanii.
 
A Ty? Za co najbardziej cenisz sobie zakupy online?
Sprawdź jakie według nas zalety ma ten sposób zakupów: 

1. Wygoda

W przypadku rodzin z małymi dziećmi wiemy, że najważniejszą rzeczą jest spędzanie czasu z niemowlęciem. Wychowanie dziecka nie jest proste, a znalezienie czasu, aby zajmować się rodziną i być ze wszystkim na bieżąco ,jest prawie niemożliwe. To właśnie dlatego warto skorzystać z wygody, jaką oferują zakupy przez Internet.
Jedną z największych zalet kupowania online jest możliwość zamawiania o każdej porze z dowolnego miejsca.Możliwość kupowania przez Internet sprawia, że wycieczki do centrów handlowych czy supermarketów stają się już coraz mniej atrakcyjne.

2. Czas to pieniądz

Czas to pieniądz. Czy można lepiej wykorzystać czas niżeli spędzając go ze swoim dzieckiem? Młodym rodzicom pewnie na wszystko brakuje czasu w ciągu dnia, nie mówiąc już o wychowywaniu swojego dziecka.
 
Kupując online można zaoszczędzić energię, i przeznaczyć ją na inne czynności, których nie można załatwić przez Internet.

3. Wszystko, czego wam potrzeba

Wszystko, czego Wam potrzeba, uda sięznaleźć w Internecie. Sklepy internetowe są często lepiej zaopatrzone niż sklepy stacjonarne.
 
Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale gdy kupujemy online nie musimy przejmować się niskim stanem zapasów, szukaniem odpowiedniego koloru czy rozmiaru. To frustrujące, gdy chodząc po centrum handlowym odkrywamy, że w sklepach nie mają tego rozmiaru czy koloru, którego szukaliśmy.
 
Kupując online można także znaleźć niezwykłe i rzadkie produkty, które ciężko byłoby znaleźć w sklepach stacjonarnych.

4. Duże oszczędności

Nie tylko wygoda działa na korzyść zakupów online, są to także niskie ceny. Ponieważ sklepy internetowe nie płacą za wynajem powierzchni tak jak lokale handlowe, dzięki temu mogą taniej sprzedawać swoje produkty.
 
Wielu sprzedawców oferuje również bezpłatną wysyłkę, gdy kwota zamówienia osiągnie pewien limit, co również przyczynia się do oszczędności. Jednak nawet jeśli musicie zapłacić za przesyłkę i tak jest bardziej prawdopodobne, że wyjdziecie na tym cenowo korzystniej.

5. Bezpieczeństwo przede wszystkim

Mimo, że do oszustw w sieci i cyberataków może dojść w każdej chwili, zabezpieczenia stosowane przez sklepy internetowe i platformy handlu internetowego są coraz skuteczniejsze, aby chronić bezpieczeństwo zawieranych tranzakcji.
Stosując się do kilky prostych zasad, takich jak kupowanie tylko u zaufanych sprzedawców, stosowanie ochrony kupującego w odniesieniu do zakupów i korzystanie z własnych komputerów, można czuć się bezpiecznie i wygodnie.

6. Oferty specjalne

Jeżeli niskie ceny nie są wystarczającym powodem przekonywującym do zakupów w Internecie, subskrybując strony swoich ulubionych sklepów z pewnością otrzymacie oferty specjalne, zniżki a nawet propozycje darmowej dostawy, co sprawi, że zakupy w Internecie staną się jeszcze większą przyjemnością.
 
A jeżeli potrzebujesz dodatkowej gotówki na zakupy wystarczy, że złożysz wniosek o jedną z dostęnych w Ferratum pożyczek online za pośrednictwem dowolnego urządzenia z dostępem do internetu. To zupełnie darmowe i zajmie Ci tylko chwilę. Decyzję o przyznaniu pożyczki otrzymasz po kilkunastu minutach, a pieniądze mogą znaleźć się na Twoim koncie jeszcze tego samego dnia. To naprawdę takie proste.