Jak stołować się przy małym budżecie? 5 cennych porad

Jak stołować się przy małym budżecie? 5 cennych porad
„Jedzenie to tylko część doświadczenia. Musi ono stanowić między 50 a 60% całego dania. Inne czynniki również mają znaczenie: nastrój, atmosfera, muzyka, uczucia, wystrój, harmonia pomiędzy tym, co jest na talerzu i tym, co go otacza”.
 
– Alain Ducasse
 
 
Dla wielu par wspólny posiłek to ulubiona forma spędzania czasu. We wspólnym jedzeniu chodzi o doświadczenie nie tylko jedzenia, ale też rozmowę czy wspólnie spędzone chwile.
Jednak dla wielu osób jedzenie na mieście to luksus lub coś, na co decydują się tylko na specjalne okazje. Wcale nie musi tak być. Jeżeli jedzenie na mieście to coś, co lubicie, tych sześć porad pomoże wam jeść wspólnie bez względu na ilość posiadanych środków. 

1. Jedzenie w tygodniu

Jedną z najlepszych metod na jedzenie na mieście przy ograniczonym budżecie jest unikanie wieczorów w piątki i soboty. To tak zwane godziny szczytów w branży restauracyjnej. Weekendy to najbardziej popularna chwila na wspólny obiad lub kolację, a wiele znanych miejsc jest zarezerwowanych już na tydzień wcześniej. 
 
Zamiast więc wybrać się gdzieś w weekend, przełóżcie „randkę” na inny dzień w środku tygodnia. Ponieważ wtedy jest znacznie spokojniej, wiele restauracji oferuje zniżki, aby zachęcić odwiedzających. Wypatrujcie okazji takich jak 2 dania główne za 1 lub bezpłatny deser do każdego dania.
Możecie szukać także ofert z wyprzedzeniem, śledząc strony restauracji w Internecie lub na Facebooku. Pamiętajcie też, aby zwracać uwagę na ogłoszenia wywieszone w restauracji. Czasami może tam być zamieszczone coś bardzo istotnego.

2. Zrezygnujcie z drinków

Mówiąc w skrócie: kupowanie napojów alkoholowych w restauracji może stanowić o tym, czy zjecie na mieście czy w domu. Zakup jednego czy dwóch drinków do posiłku znacząco wpływa na cenę na rachunku i może dość mocno nadwyrężyć skromniejszy budżet.
Czekając na wolny stolik czasem kusi nas, aby zamówić drinka a później kolejnego, gdy już siedzimy przy stoliku w restauracji. Warto zapamiętać, że kupowanie napojów alkoholowych w restauracjach nie należy do tanich.
Unikanie napojów wszelkiego rodzaju (alkoholowych i bezalkoholowych) i wybieranie wody to świetny sposób, aby oszczędzić trochę gotówki. Zdziwicie się, jaką różnicę na w cenie może mieć sok lub herbata.

3. Wybierajcie porę lunchu

Inną świetną radą jest wybór pory obiadowej zamiast pory kolacji. 
Wiele restauracji oferuje skromniejsze menu w trakcie lunchu, często po okazyjnych cenach.
W większości stolic Europy można smacznie zjeść za z góry ustaloną cenę, często uwzględniającą już herbatę, kawę czy napój. Wiele miejsc oferuje również gotowe zestawy lub promocje w atrakcyjnych cenach. W godzinach od 11:00 do 14:00 można wybierać spośród 3, 4 gotowych dań, na które często składają się danie główne, sałatka i napój, czy hamburger, frytki i napój.

4. Korzystajcie z kuponów

Jeżeli uwielbiacie odkrywać nowe miejsca, świetnym sposobem jest wybieranie restauracji, do których macie kupony lub które oferują oferty specjalne. Strony takie jak Groupon.pl zawierają oferty do restauracji, barów czy kawiarni.
Reklam i kuponów wypatrujcie również w lokalnych gazetach.

5. Zrezygnujcie z przystawek i/lub deserów

I wreszcie, zamawianie samego dania głównego i zrezygnowanie z przystawki lub deseru to kolejny sposób, aby zmieścić się w ograniczonym budżecie.
Wiele włoskich knajp oferuje dodatkowe bezpłatne pieczywo i oliwę jeszcze zanim zamówicie danie główne. Podobnie jest w meksykańskich restauracjach, gdzie będziecie mogli skosztować nachosów z salsą. Czy nie warto z tego skorzystać?
Zamiast zamawiać dwa desery, może wystarczy podzielicie się jednym? A może warto podzielić się i przystawką i deserem jako dodatkami do dwóch dań głównych?
Bez względu na to, na co się zdecydujecie, dzielenie się daniami czy rezygnacja z jednego dania również pozwolą wam zaoszczędzić.
 
A może własnie wielkie wyjście na kolację zbliża się wielkimi krokami? Rocznica małżeństwa, urodziny sąsiadki a może wieczór kawalerski? Nie chcesz zrezygnować z dużo wcześniej zaplanowanego już wydarzenia, a wciąż oczekujesz na swoje wynagrodzenie? I właśnie w takich chwilach pożyczka przez internet staje się idealnym rozwiązaniem. W Ferratum możesz wnioskować o kwotę do 2000 zł, a wniosek o pożyczkę złożysz w dosłownie kilka chwil. 
W Ferratum często mówimy "tak", kiedy większość tradycyjnych banków odpowiada "nie"!
Nasza misja to zapewnianie szybkiego i łatwego procesu uzyskania pożyczki, a także osobistej obsługi Klienta przez 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę.
 
Zatem, jak możemy Ci pomóc?