Jakie rzeczy warto kupować używane?
Nowe czyli lepsze, prawda? Otóż okazuje się, że niekoniecznie. W wielu przypadkach warto zastanowić się nad kupnem używanych sprzętów, ponieważ będą działać równie sprawnie, jak nowe. Jest to przede wszystkim dużo tańsze rozwiązanie.

Oto pięć przypadków, gdy stare jest tak dobre, jak nowe:

1. Artykuły dla niemowląt i dzieci

Dzieci tak szybko rosną! Rodzice wiedzą to najlepiej. Ubranka, które pasowały na malucha pół roku temu, teraz są już za ciasne. Zabawki, które jeszcze wczoraj były tymi ulubionymi, odchodzą w zapomnienie. W wielu przypadkach takie rzeczy rzadko noszą ślady zużycia i mogą posłużyć jeszcze przez wiele lat!
 
Warto więc zastanowić się nad zakupem używanych ubranek i zabawek, które wyglądają jak nowe, a kosztują o połowę mniej. Wszystko, czego potrzebujecie w pierwszych latach życia waszego dziecka można kupić z drugiej ręki i dzięki temu zaoszczędzić przy tym fortunę.

2. Meble/sprzęty

Jeżeli planujecie remont domu lub mieszkania, warto rozejrzeć się za używanymi meblami. W większości większych miast ludzie często się przeprowadzają, co oznacza, że na rynku dostępnych jest wiele używanych mebli. Zazwyczaj w trakcie przeprowadzki nie można zabrać ze sobą wszystkiego, więc to idealna okazja, aby wybrać się na przykład na targ lub giełdę z używanymi rzeczami, pozbyć swoich sprzętów i jeszcze uzyskać drobną gotówkę.
 
W takich miejscach znajdziecie więc wszystko, od łóżek, lamp, zestawów mebli do jadalni, po pralki, ekspresy do kawy i wiele więcej.
 
Mając pod ręką choć trochę farby, elektroniczną szlifierkę czy nawet arkusz papieru ściernego, możecie odnowić stoły, stoliki nocne i krzesła, tak aby pasowały do reszty wystroju.

3. Książki

Kupowanie nowych książek nie jest tanie, zwłaszcza jeżeli dużo czytacie. Możesz jednak zaoszczędzić, kupując je w sklepach z używanymi książkami.
 
Jeżeli jesteście molami książkowymi, pewnie sami wiecie, że książka mogła być w czyimś posiadaniu zaledwie kilka tygodni, zanim została oddana na sprzedaż, będzie więc wyglądała prawie jak nowa.
 
A jeżeli szukacie konkretnego tytułu, używane książki można kupować online na portalach takich jak Tania Książka bądź Dedalus.

4. Sprzęty elektroniczne

Gdy tylko na rynku pojawia się nowy iPhone, wersja systemu Android lub Macbook, wszyscy spieszą, by wymienić swoje sprzęty na nowe, mimo że stare ciągle są sprawne. To oznacza, że możecie łatwo upolować używane komputery, aparaty, telefony, głośniki i tym podobne sprzęty, w świetnych cenach i w dobrym stanie.
 
Dobrym pomysłem jest też szukanie ekskluzywnych używanych przedmiotów, które często są dostępne w okazyjnych cenach.

5. Samochody

Tu sprawy się już nieco komplikują. Wiele osób jest przeciwnych kupowaniu używanych samochodów, ze względu na nieprzewidziane problemy, które mogą się pojawić po zakupie i generować spore koszty. Jeżeli jednak dokładnie wiecie, czego szukacie lub macie znajomego mechanika, który może Wam pomóc w nagłej sytuacji, kupno używanego samochodu może okazać się dobrym pomysłem.
 
Prawda jest też taka, że od razu po zakupie nowego samochodu, jego wartość drastycznie spada już po wyjeździe z salonu! Tym samym można znaleźć świetny samochód, taki jak auto pochodzące z wypożyczalni czy pojazd o niskim przebiegu z jednym właścicielem w historii.
 

Nie zapominajcie...

Zakup używanych przedmiotów może być rozsądny i może pozwolić Wam zaoszczędzić sporo pieniędzy. Pamiętajcie jednak, że nie należy jedynie kosztem niskiej ceny, rezygnować z jakości czy bezpieczeństwa.
 

Jeżeli trafiła Ci się okazja nie do odrzucenia, i zakup  który zupełnie odmieni Twoje życie czasami nie warto zwklekać. Jeżeli akurat nie dysponujesz wolnymi środkami finansowymi, aby zakupić wymarzoną używaną rzecz zwróć się do nas. W Ferratum pomożemy Ci znaleźć rozwiązanie tej sytuacji. Nasza pożyczka krótkoterminowa może sprawić w parę chwil, że będziesz mógł odczuwać radość ze swojego nowego zakupu.

Pamiętaj, że nasze dostępne w 100% pożyczki online są idealnym rozwiązaniem na zdobycie dodatkowych środków. Jedyne co musisz zrobić w pierwszej kolejności to wypełnić wniosek o pożyczkę. Po kilkunastu minutach otrzymasz wiadomość wraz z decyzją o przyznaniu pożyczki.