Świąteczna gorączka, kupowanie prezentów, a także przygotowywanie bożonarodzeniowych potraw dobiegło już końca. Aktualnie, większość z nas zaczyna się już zastanawiać nad utratą zbędnych kilogramów, uprawianiem sportu czy rozpoczęciem zdrowszego trybu życia. Ale to tylko kilka z najpopularniejszych postanowień noworocznych.
Tylko od stycznia do października 2016 roku hasło “jak być zdrowym” było wyszukiwane w sieci aż 62 776 640 razy. Chęci są olbrzymie i postanowienia prawdziwe, jednak prawda jest taka, że większość z nas nie wytrzymuje w realizacji swoich postanowień noworocznych, a ich znaczna część jest łamana już w lutym.

Dlaczego ludzie nie realizują swoich postanowień?

Głównymi powodami dla jakich tak wiele osób rezygnuje z realizacji swoich postanowień jest to, że ich cele nie zostały skonstruowane konkretnie, były nierealne do wykonania bądź zbyt ambitne.
Zdaniem psychologa Philipa Clarke, być może największym błędem jaki popełniają ludzie, jest to, że chociaż są w stanie określić, co chcieliby osiągnąć, nie myślą już o tym w jaki sposób tego dokonać. 

Dobre intencje nie wystarczą

W nawiązaniu do odchudzania i celów dotyczących uprawiania sportu, można zauważyć, że członkostwo w klubach fitness znacznie wzrasta w styczniu każdego roku. Tylko w 2016 roku nastąpił wzrost wyszukiwanej w Google frazy “siłownia” aż o 315% w porównaniu z rokiem poprzedzającym.
Wynika z tego, że ludzie mają bardzo dobre intencje, i są w stanie być bardziej aktywni podczas przerwy świątecznej. Jednakże wkrótce po jej zakończeniu i powrocie do swoich codziennych czynności, zaprzestają realizowania wcześniej ustalonych celów.

Spraw, aby Twoje cele były trafne

Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?Kluczem do przestrzegania noworocznych decyzji o byciu lepszym i zdrowszym człowiekiem w nowym roku jest nie tylko ustalenie takich nawyków, w których będziemy w stanie wytrwać, ale także takich, które będą dopasowane do naszego trybu życia i osobowości.
Może pracujesz wiele godzin każdego dnia, a następnie codziennie po południu odbierasz dzieci ze szkoły? Z bardzo napiętym grafikiem, wybranie się na sale gimnastyczną kilka razy w tygodniu może być zbyt trudnym wyzwaniem. Dlatego być może w tym przypadku, lepszą alternatywą byłby zakup podstawowego sprzętu do ćwiczeń i założenie skromnej siłowni w domowym zaciszu? Domowa siłownia może zapewnić Ci pełną elastyczność, której potrzebujesz.
 
Natomiast, jeżeli Twój harmonogram, lub godziny pracy stale się zmieniają, wykonywanie ćwiczeń w domu pozwoliłoby Ci dopasować czas treningu do rozkładu dnia. Dzięki temu, wytrwanie w swoim celu będzie o wiele bardziej prawdopodobne. Dodatkowo, popołudniowe uprawianie sportu we własnym mieszkaniu może być nawet bardziej motywujące, niż próba porannego wstawania i wychodzenia z domu dużo wcześniej niż zwykle. Pamiętaj, aby czas przeznaczany na ćwiczenia wyznaczać w zgodzie ze swoim zegarem biologicznym.

Zacznij już dzisiaj

Zatem jeśli Twoim celem jest schudnąć, uzyskać lepszy wygląd, zdrowiej się odżywiać, to najlepszy czas, aby zacząć jest właśnie dzisiaj! Nie stosuj wymówek i przestań wciąż odkładać walkę o lepszą wersję siebie.
W Ferratum, zachęcamy ludzi, aby dążyli do realizacji swoich marzeń i nie odkładali planów na później.
Jeżeli potrzebujesz wsparcia lub motywacji do działania, wiemy jak Ci pomóc!
 
Możemy zaoferować krótkoterminowe pożyczki tym, którzy starają się żyć pełnią życia. Jeśli więc stworzenie domowej siłowni jest czymś, co chcesz zrobić w nowym roku, aby uzyskać lepsze samopoczucie, nasze pożyczki online są najszybszym i najłatwiej dostępnym sposobem na zrealizowanie tego planu.
Złożenie wniosku za pośrednictwem naszej strony internetowej zajmie Ci tylko kilka minut. Bez zbędnych formalności, wypełniania papierowych druków i czekania w kolejkach. Złożenie wniosku nic nie kosztuje, a decyzję o uzyskaniu pożyczki otrzymasz w zaledwie kilka minut.
 
Nie zwlekaj! Zostań lepszą wersją siebie już dzisiaj!